Nie udzielili pomocy Krzysztofowi. 24-latek zmarł

2015.04.23 00:00
Przed białostockim sądem zakończył się proces ochroniarzy, którzy nie udzielili pomocy umierającemu 24-latkowi. Mężczyzna został pobity pod jednym z białostockich klubów przy ul. Lipowej. Krzysztof zmarł.
Nie udzielili pomocy Krzysztofowi. 24-latek zmarł
Fot: ESD

Na ławie oskarżonych zasiadło siedmiu mężczyzn. Byli to ochroniarze jednego z klubów w centrum Białegostoku. Wszyscy odpowiadają za to, że nie udzielili pomocy umierającemu 24-latkowi. Adwokaci oskarżonych w mowach końcowych wnosili o uniewinnienie. Z kolei prokurator domaga się kar pół roku więzienia z warunkowym zawieszeniem ich wykonania na okres dwóch lat.

Przypomnijmy, że jest to ponowny proces przed Sądem Rejonowym w Białymstoku. Mężczyźni raz już zostali skazani, ale sąd wyższej instancji uchylił wyrok i zwrócił sprawę do ponownego jej rozpoznania.

Sprawa dotyczy śmiertelnego pobicia, do jakiego doszło w 2012 roku. W klubie przy ul. Lipowej bawił się 24-letni Krzysztof z rodziną i przyjaciółmi. Nagle wywiązała się między nimi kłótnia. Ochrona wyprowadziła jednego z mężczyzn, za nim wyszedł Krzysztof. Kiedy mężczyzna chciał wrócić do klubu, ochroniarze już mu na to nie pozwolili. Mężczyzna nie był agresywny, a mimo to został uderzony w twarz. Chłopak upadł na ziemię, tracąc przytomność. Nikt mu nie udzielił pomocy. Całe zdarzenie udało się odtworzyć dzięki kamerom monitoringu.

Piotr G., który uderzył 24-latka, usłyszał wyrok 3,5 roku więzienia. Pozostali ochroniarze usłyszą kary w tym tygodniu.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1774 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39