Niebawem rusza Program Aktywizacja i Integracja dla osób bezrobotnych

2015.07.08 00:00
W sierpniu Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku rozpoczyna realizację Programu Aktywizacja i Integracja skierowanego do osób bezrobotnych.
Niebawem rusza Program Aktywizacja i Integracja dla osób bezrobotnych
Fot: pixabay.com

Do udziału w programie są kierowane osoby zarejestrowane w PUP, które korzystają ze świadczeń pomocy społecznej i dla których ustalono profil pomocy III.

Celem PAI jest przede wszystkim pomoc bezrobotnym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji na rynku pracy. Opieką zostaną objęte osoby, które mają problem z zatrudnieniem głównie z powodu braku kwalifikacji, kompetencji, doświadczenia i różnych innych barier utrudniających funkcjonowanie w środowisku. Organizatorzy projektu wierzą, że dzięki niemu uda się przywrócić bezrobotnych na rynek pracy.

Do programu zostanie skierowanych 40 osób, które zostaną podzielone na 4 grupy liczące po 10 uczestników. Działania organizowane będą w dwumiesięcznych cyklach w okresie sierpień-wrzesień i październik–listopad 2015 roku. Zajęcia mające na celu pomóc w integracji społecznej będą trwały 2 dni w tygodniu, w wymiarze 10 godz. tygodniowo. Uczestnicy programu będą też uczestniczyli w pracach społecznie użytecznych i grupowych, poradnictwie specjalistycznym.

Skierowani bezrobotni do wykonywania prac społecznie użytecznych będą wykonywali prace porządkowe, pomocnicze w kuchni, w ogrodzie, proste prace remontowe, między innymi w przedszkolach, szpitalu czy domu pomocy społecznej na terenie Białegostoku.

Budżet programu wynosi 38 000 zł.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1192 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39