Niebawem zacznie się wielkie święto dobrego jedzenia: Restaurant Week

2022.10.10 08:00
Restaurant Week to ogólnopolska akcja, która ma promować dobre jedzenie, ale także ekologiczne podejście do kuchni. W tym roku hasłem przewodnim jest "Food Looks Good!".
Niebawem zacznie się wielkie święto dobrego jedzenia: Restaurant Week
Fot: Materiały prasowe

Restaurant Week potrwa od środy (12.10) do 13 listopada.

Na stronie internetowej Resaurant Week można rezerwować miejsca w poszczególnych restauracjach i wybierać spośród niezwykle zróżnicowanego menu. Od 12 października trzy pięknie podane dania i koktajl dostępne będą w festiwalowej cenie 69zł (dodatkowy rabat 20 zł czeka na wszystkich gości na końcu rezerwacji).

- To będzie najbardziej "instagramowa" edycja Restaurant Weeka, w której restauracje przygotują kolorowe dania, estetycznie zaaranżowane na talerzu, tak by goście mogli nie tylko pysznie zjeść, ale i zrobić piękne zdjęcia jedzenia, którymi podzielą się w swoich social mediach - zaznacza Monika Kamińska, Senior Marketing Manager.

- Tej jesieni zasmakujemy oczami. Na gości czeka ponad 2500 popisowo podanych dań w ponad 400 najbardziej autorskich restauracjach w całej Polsce!-dodaje Marcin Wawrzeń, Country Manager.

Hasłem tegorocznego wydania Restaurant Week jest "Food Looks Good!". Wzięło się ono z konstatacji, że w dzisiejszych czasach zdjęcia jedzenia w mediach społecznościowych stały się bardzo popularne. Estetyka podania dań jest niezwykle ważna. Stąd też szefowie kuchni w restauracjach, które biorą udział w Restaurant Week, w szczególny sposób zadbają o wygląd jedzenia, a klienci będą zachęcani do umieszczania fotografii w sieci.

W Białymstoku i regionie w Restaurant Week biorą udział: Bistro Dobra Zmiana, Bona Me w Hotelu Mercure, Dwór Czarneckiego, Hampton by Hilton, Jedzenie i Picie, Koku Sushi Antoniuk, Kwestia Czasu, Maho Sushi, Oranżeria w Hotelu Branicki, Świętojańska 21, Talerz Smaku, Tokaj, Zamek w Tykocinie.

Jak podkreślają organizatorzy akcja odbywa się w duchu #SzanujJedzenie, czyli marnowanie jedzenia ograniczone jest do minimum.

Szczegóły i rezerwacja.

Portal BiałystokOnline.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1018 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39