Niechciane i głodne. Możesz wspomóc zwierzaki w ramach akcji "Gwiazdka dla bezdomniaka"

2021.12.06 08:43
W tym roku już po raz 7. wystartowała akcja "Gwiazdka dla bezdomniaka", dzięki której potrzebujące czworonogi otrzymają tony zdrowej karmy. Można wspomóc zwierzaki będące pod opieką m.in. Fundacji Jedno serce nie da rady z Białegostoku.
Niechciane i głodne. Możesz wspomóc zwierzaki w ramach akcji "Gwiazdka dla bezdomniaka"
Fot: Fundacja Jedno Serce Nie Da Rady
Karmela / Maluszki z podlaskiej wsi / Kendall

Troska mierzona w tonach

"Gwiazdka dla bezdomniaka" to akcja, dzięki której troskę można mierzyć w... tonach karmy trafiającej do czworonogów, które znalazły opiekę w schroniskach i fundacjach biorących udział w akcji.

Każda organizacja ma swojego zwierzęcego ambasadora, który zachęca do pomocy czworonogom z jego placówki. Aby dodać coś od siebie do świątecznej zbiórki, wystarczy wejść na platformę www.dlaSchroniska.pl i wybrać fundację czy schronisko, które otrzyma nasze wsparcie. Pomóc możemy poprzez zakup cegiełki na karmę - jej ceny zaczynają się już od 10 zł. Ostatnim etapem jest dokonanie zakupu – analogicznie do sklepu internetowego. To tylko kilka kliknięć, które sprawią, że bezdomne zwierzęta poczują smak świąt.

W ramach "Gwiazdki dla bezdomniaka" internauci ufundowali zwierzakom aż 13 ton karmy. Ile uda się zebrać teraz? To zależy od każdego z nas.

– Dotychczas co roku biliśmy rekord poprzedniej edycji i mamy nadzieję, że tak też będzie tym razem! Cieszy nas to, że "Gwiazdka dla bezdomniaka" dla wielu osób stała się nieodłącznym elementem przygotowań do Świąt. Jako Fundacja NaszeZoo.pl dbamy o potrzebujące czworonogi przez cały rok, ale dzięki tej akcji jesteśmy w stanie wspomóc organizacje i schroniska z całej Polski na większą skalę. Zima to okres szczególnych wyzwań dla tego typu placówek, dlatego bardzo ważne jest dla nas, aby w tym czasie dostarczyć im dobrej jakości karmę, która pozwoli nakarmić głodne i schorowane zwierzaki – mówi Magdalena Jankowska, koordynatorka akcji "Gwiazdka dla bezdomniaka" z Fundacji NaszeZoo.pl.

Wesprzyj zwierzaki z Podlasia!

Akcja "Gwiazdka dla bezdomniaka" potrwa do końca roku. W Białymstoku w jej ramach wspierać można podopiecznych Fundacji dla Zwierząt Jedno Serce Nie Da Rady.

Wśród potrzebujących zwierząt są m.in.:
- Karmela - sunia z gronkowcem, która trafiła do Fundacji ze swoimi dwoma szczeniakami z podlaskiej wsi. Ma okropnie bolące przełysienia i czerwone plamy na łokciach;
- Wolf - piesek, który błąkał się od kilku tygodni po podlaskich wsiach. Przeganiany, niechciany i wiecznie z podkulonym ogonem;
- Cezar i Celina - rodzeństwo psich seniorów w wieku około 12 lat, których przez całe życie nikt nie adoptował;
- Maluszki z podlaskiej wsi - dwa małe kotki, dzikuski. Muszą zaufać człowiekowi, przejść profilaktykę i będą do adopcji;
- Kendall - sunia, która na ten moment jest już gotowa by znaleźć już własną rodzinkę;
- Tango - młody pies mający około 3 lata. Życie go nie rozpieszczało, błąkał się, złapał pokleszczówkę i powoli wychodzi na prostą;
- Rudy - dorosły kocurek z podlaskiej wsi, który jest nowym podopiecznym Fundacji;
- Babcia Milka - krowa, seniorka, która miała bilet do rzeźni. Została wykupiona przez Fundację. Ma 22 lata.

Podopiecznych fundacji można wesprzeć: TUTAJ.

Fundacja NaszeZoo.pl powstała w grudniu 2015 r. Jej celem jest wspieranie bezdomnych zwierząt, które zostały źle potraktowane w wyniku zdarzeń losowych lub celowej działalności człowieka. Członkowie Fundacji ratują i leczą czworonogi, wspierają schroniska, edukują i propagują humanitarne traktowanie zwierząt, a także tworzą nowoczesne narzędzia online, które ułatwiają pomaganie.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

936 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39