Niecodzienne aspekty codzienności i zupełnie nowa interpretacja baśni Braci Grim [KONKURS]

2024.01.18 09:24
Już niebawem na deskach Białostockiego Teatru Lalek zostaną zaprezentowane spektakle "Pustostany" oraz "Jaś i Małgosia". "Pustostany" to monodram na podstawie debiutanckiej książki o tym samym tytule, natomiast "Jaś i Małgosia" to zupełnie nowa interpretacja baśni Braci Grim.
Niecodzienne aspekty codzienności i zupełnie nowa interpretacja baśni Braci Grim [KONKURS]
Fot: Materiały organizatora

Spektakl "Pustostany" będzie prezentowany od piątku (19 stycznia) do poniedziałku (22 stycznia), natomiast "Jaś i Małgosia" pojawi się na deskach teatru w niedzielę (21 stycznia). Obie sztuki będą prezentowane w Białostockim Teatrze Lalek.

"Pustostany"

Spektakl "Pustostany" to inscenizacja debiutanckiej książki o tym samym tytule, autorstwa Doroty Kotas, która miała swoją premierę w 2019 roku. Sztuka przenosi widzów w świat codzienności, ukazanej przez perspektywę bohaterki, która opowiada o nietypowych aspektach życia, eksplorując niezwykłe zdarzenia i sytuacje. Fabuła spektaklu skupia się na humorze i grotesce, wykorzystując przy tym elementy rysunkowe i muzyczne.

Główna bohaterka tego monodramu grana jest przez aktorkę Łucję Grzeszczyk, wieloletnią aktorkę Białostockiego Teatru Lalek, którą można znać również z ról m.in. w spektaklach ""Hotel Ritz. Musical", "Symulator" i "Casanova".

"Jaś i Małgosia"

W spektaklu "Jaś i Małgosia" publiczność zostanie zaproszona do świata pełnego humoru i przewrotnych zwrotów akcji. Głównymi bohaterami są rodzeństwo Jaś i Małgosia, którzy nie tylko kochają się bardzo, ale również uwielbiają się kłócić. Ich codzienne spory towarzyszą im od rana do wieczora, od śniadania po kolację, nawet podczas wycieczek do lasu i podczas powrotu do domu.

Fabuła tej sztuki przybiera zupełnie nową interpretację klasycznej baśni Braci Grimm. Historia nabiera humorystycznego tonu, podkreślając siłę więzi rodzinnych i tego, że nie wszystko jest tak oczywiste jak się wydaje. Podczas jednej z wypraw do lasu, Jaś i Małgosia natykają się na niezwykłą chatkę. To wydarzenie stawia ich przed nietypowymi wyzwaniami i zagadkami.

Organizujemy konkursy, w których można wygrać zaproszenia na spektakle. Aby wygrać zaproszenia na spektakl "Pustostany" można wziąć udział w konkursach TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ, natomiast aby zdobyć zaproszenie na "Jaś i Małgosia", można wziąć udział w konkursie TUTAJ.

Więcej informacji:
"Pustostany" w BTL
"Jaś i Małgosia" w BTL

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1126 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39