Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany

2022.05.18 13:43
Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalny salon z automatami do gier hazardowych.
Nielegalny salon gier hazardowych zlikwidowany
Fot: KAS

Funkcjonariuszom z łomżyńskiej KAS udało się namierzyć i zlikwidować kolejny nielegalny salon gier hazardowych. Co ciekawe, mieścił się on przy jednej z głównych ulic tego miasta. Był jednak zabezpieczony monitoringiem, a okna oraz drzwi zostały szczelnie oklejone białą folią.

Gdy mundurowi weszli do lokalu zobaczyli w nim 5 automatów do gier hazardowych. Przeprowadzili eksperymenty kontrolne, które potwierdziły nielegalny proceder tych urządzeń. W lokalu przebywała 22-letnia kobieta, która została przesłuchana.

Funkcjonariusze KAS zajęli automaty do wszczętego postępowania. Podczas przesłuchania znaleźli także notatki dotyczące rozliczeń za gry oraz ponad 2 tys. zł, które miały być przeznaczone na ewentualne wypłaty wygranych.

Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie. Dodatkowo urządzającym tego typu gry grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł za każdy nielegalny automat.

Tylko w tym roku funkcjonariusze podlaskiej KAS zabezpieczyli 34 automaty do gier hazardowych.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1045 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39