Nightskating Białystok. 3 przejazd rolkarzy

dodane dnia: 2023-04-19 przez: equ
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Nightskating Białystok. 3 przejazd rolkarzy
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2023-07-29
Nightskating to cykl największych imprez rolkowych na Podlasiu, polegający na przejazdach rolkarzy głównymi ulicami miasta wieczorną porą, które pozwalają spojrzeć na Białystok z nieco innej perspektywy oraz stworzyć radosną i bezpieczną przestrzeń dla wszystkich sympatyków ośmiu kółek.

Wkrótce szczegóły nt. trzeciego w tym roku przejazdu rolkarzy ulicami Białegostoku

Fundacja Chodź na rolki popularyzuje jazdę na rolkach jako sport i formę rekreacji dla wszystkich, niezależnie od wieku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Fundacja chodź na rolki pragnie zwrócić uwagę władz administracji samorządowej na brak infrastruktury do nauki i rozwijania umiejętności rolkowych. Skateparki, alejki parkowe, ścieżki rowerowe, chodniki i boiska często są przepełnione innymi uczestnikami i nie ma w nich możliwości rozwijania rolkowej pasji. Rolkarzom zależy zaś na powstaniu bezpiecznego i oddzielonego od ruchu pieszego i drogowego miejsca, w którym wszyscy miłośnicy jazdy na rolkach będą mogli spędzać czas niezależnie od posiadanych umiejętności.


Najważniejsze zasady obowiązujące podczas wydarzenia:

- Lewa wolna - ta strona jezdni zarezerwowana jest wyłącznie dla członków NS TEAM oraz dla służb porządkowych i medycznych.

- Ręce w górze - sygnał dla osób jadących z tyłu o zbliżającym się niebezpieczeństwie lub niebezpiecznym odcinku trasu.

- W przejazdach mogą wziąć udział wyłącznie osoby poruszające się na rolkach lub wrotkach, które posiadają co najmniej podstawowe umiejętności poruszania się i hamowania.

- Uczestnicy do 13. roku życia mają obowiązek uczestnictwa w przejeździe pod opieką osoby dorosłej.

- Osoby niepełnoletnie mają obowiązek jazdy w kasku oraz komplecie ochraniaczy. Zachęcamy jednak wszystkich do dawania dobrego przykładu najmłodszym rolkarzom i normalizowania jazdy na rolkach w kasku!

- Uczestnicy biorą udział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność i zobowiązują się do zachowywania w sposób, który nie zagraża bezpieczeństwu innym uczestnikom, a także zobowiązani są do przestrzegania zaleceń członków NS Team oraz służb porządkowych i ratunkowych.
Miejsce imprezy
Białystok

738 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39