Nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Zmiany w Podlaskiem

2017.09.29 08:39
1 października, w woj. podlaskim, zmienią się miejsca udzielania nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W związku z tym Narodowy Fundusz Zdrowia m.in. będzie pełnił specjalne, całodobowe dyżury telefoniczne.
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Zmiany w Podlaskiem
Fot: pixabay.com

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 następnego dnia oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

Jeżeli nagle źle się poczujemy, możemy udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszkamy, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożyliśmy swoją deklarację.

Dyżurujący lekarz udzieli porad w warunkach ambulatoryjnych, w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych) lub telefonicznie.

Jednocześnie warto wiedzieć, że od 1 października (godz. 8.00) w woj. podlaskim uruchomione zostaną nowe punkty nocnej i świątecznej pomocy medycznej.

Świadczenia tego rodzaju będą realizowane w naszym regionie przez takie placówki jak: SP ZOZ w Augustowie, SP ZOZ w Bielsku Podlaskim, SP ZOZ w Dąbrowie Białostockiej, Szpital Ogólny w Grajewie, SP ZOZ w Hajnówce, SP ZOZ w Knyszynie, Szpital Ogólny w Kolnie, SP ZOZ w Łapach, Szpital Wojewódzki w Łomży, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Łomży, SP ZOZ w Mońkach, SP ZOZ w Sejnach, SP ZOZ w Siemiatyczach, SP ZOZ w Sokółce, Szpital Wojewódzki w Suwałkach, SP ZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku z jednostką w Wasilkowie, Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem oraz Szpital Powiatowy w Zambrowie.

Narodowy Fundusz Zdrowia zaznacza, że zmiany nie dotyczą zasad korzystania z tych świadczeń.

Poza tym pracownicy podlaskiego oddziału NFZ będą pełnili specjalne całodobowe dyżury telefoniczne (pod nr 85 745 95 00) od 29 września (od godz. 16.00) do 2 października (do godz. 8.00). Urzędnicy udzielą szczegółowych wskazówek co do lokalizacji ambulatoriów, do których powinni zgłaszać się pacjenci w trakcie wprowadzania zmian w funkcjonowaniu opieki nocnej i świątecznej.

Ponadto białostocka siedziba Oddziału przy ul. Pałacowej 3 będzie otwarta dla interesantów w ramach specjalnego dyżuru informacyjnego. Potrwa on od 30 września (od godz. 22.00) do 2 października do (godz. 8.00).

Zobacz też: Nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Zmieniają się miejsca przyjęć pacjentów

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1656 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39