Nowa restauracja na Rynku Kościuszki. W Białymstoku Sphinx otworzył drugi lokal

2021.05.25 17:45
Najnowsza restauracja Sphinx została otworzona w centrum Białegostoku. Jest to drugi lokal tej sieci w mieście - pierwszy działa od 7 lat w centrum handlowym Alfa.
Nowa restauracja na Rynku Kościuszki. W Białymstoku Sphinx otworzył drugi lokal
Fot: Sphinx Restauracje /fb

Nowy lokal w samym centrum

Sieć restauracji Sphinx, należąca do Sfinks Polska powiększyła się o nowy lokal w stolicy Podlasia. Najnowsza restauracja otwarta została przy Rynku Kościuszki 6.

- Wraz z odmrożeniem branży gastronomicznej odmrażamy z naszymi franczyzobiorcami inwestycje, które zatrzymała pandemia. Pierwszą z nich jest właśnie Sphinx w Białymstoku, prowadzony przez franczyzobiorcę. Restauracja na razie może przyjmować gości tylko w ogródku i obsługiwać zamówienia z dostawą, ale pod koniec maja otworzy także salę w lokalu. To duży powód do radości, że po siedmiu miesiącach trudnego okresu lockdown dla gastronomii nasza sieć uruchamia także zupełnie nowe lokale. Mam nadzieję, że białostoccy goście będą chętnie odwiedzać Sphinxa przy Rynku Kościuszki – powiedziała Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska.

Pierwszy lokal

Lokal z szyldem Sphinx działa już w centrum handlowym Alfa przy ul. Świętojańskiej 15 (w minionych latach były też w przy ul. Wysockiego oraz przy ul. Lipowej). Restauracja na Rynku Kościuszki będzie obecnie drugim lokalem w mieście.

- Lokal wraz z ogródkiem ma powierzchnię ponad 300 m2. W sali docelowo będzie mogło być 82 gości, a przy stolikach w ogródku 70 osób. Na razie jednak gastronomia objęta jest limitami, tj. w części na powietrzu może być zajętych połowa miejsc - informuje sieć.

We wszystkich lokalach spółki Sfinks Polska przestrzegane są wytyczne sanitarne oraz własne procedury higieny.

Nowa białostocka restauracja jest otwarta w godz. 9-23 od poniedziałku do czwartku, w piątki i soboty w godz. 9-01, a w niedziele w godz. 10-23.

Ponad 130 restauracji w całej Polsce

Restauracje Sphinx w swojej ofercie mają dania inspirowane bliskowschodnimi smakami.

- W tym popularna shoarma czy mięsa i ryby z grilla. Wielbiciele lżejszych dań znajdą w karcie dania typu fit i dania bezmięsne. Restauracja Sphinx przy Rynku Kościuszki, jak cała sieć jest przyjazna dla rodzin z dziećmi najmłodsi goście mogą wybrać danie z Kids Menu, zaś posiłek jest im podawany na specjalnej dziecięcej zastawie. W lokalu są też podwyższane krzesełka dla maluchów, a w łazience przewijak - przekazuje sieć Sphinx.

Spółka Sfinks Polska zarządza 133 lokalami gastronomicznymi na terenie Polski, w tym siecią 70 restauracji Sphinx, 48 pubami Piwiarnia Warki, 10 restauracjami Chłopskie Jadło, 3 lokalami działającymi pod szyldami Meta Seta Galareta i Meta Disco, restauracją WOOK i lokalem Lepione & Pieczone.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1188 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39