Nowa siedziba, hala i laboratorium. HempKing szuka nowych pracowników na różne stanowiska

2021.07.06 08:05
Kolejna białostocka firma stawia na rozwój i szuka nowych pracowników. Ofert jest całkiem sporo.
Nowa siedziba, hala i laboratorium. HempKing szuka nowych pracowników na różne stanowiska
Fot: HempKing

Białostocki HemKing, czyli firma zajmująca się produkcją wyrobów na bazie konopi siewnych zmienia siedzibę. Otwiera też nową halę i laboratorium. Tak duża inwestycja niesie ze sobą konieczność zwiększenia kadry pracowniczej, więc chętni już mogą się zgłaszać.

Duża inwestycja marki

Marka HemKing powstała w 2017 r. stworzyli ją Damian Olędzki i Izabela Wojciuk – miłośnicy zdrowego stylu życia. Ich pomysł produkcji wyrobów na bazie konopi okazał się strzałem w dziesiątkę, dlatego z czasem okazało się, że dotychczasowa siedziba jest zbyt mała. Nowa lokalizacja ma 1200 m2. Mieści się tu kompleks biurowo-produkcyjny, laboratorium analityczne oraz hale magazynowe. Będą tu produkowane m.in. konopne kosmetyki, olejki CBD, żywność oraz suplementy diety. W planach jest wprowadzenie kolejnych produktów.

– Zdecydowaliśmy się na zmianę lokalizacji firmy z kilku powodów. Poprzednie miejsce stało się dla nas po prostu za małe i nie mieściliśmy się z tak dużą produkcją. Sprzedaż produktów HempKing wzrasta, dostrzegamy też coraz większe zainteresowanie konsumentów holistycznym dbaniem o zdrowie, dlatego rozszerzamy asortyment produktów poprawiających jakość życia – wyjaśnia Damian Olędzki, założyciel marki HempKing.

Nowa siedziba znajduje się na obrzeżach miasta, bezpośrednio przy ekspresówce i centrum logistycznym dużej firmy kurierskiej, co ma usprawnić wysyłkę produkowanych wyrobów. Duża przestronna hala umożliwiła także zakupienie nowych maszyn.

- Wiemy jednak, że natura ma nam jeszcze wiele do zaoferowania, dlatego chcemy też rozpocząć pracę nad innymi produktami z ekstraktami roślinnymi. Będzie to możliwe dzięki zakupowi nowoczesnego sprzętu oraz współpracy ze specjalistami, którzy tworzą nasz dział badawczo-rozwojowy. Planujemy również zainwestować w urządzenia do analizy chemicznej składników, przez co będziemy mogli sprawdzać jakość naszych produktów na każdym etapie ich tworzenia – dodaje Olędzki.

Dużo nowych miejsc pracy

Obecnie w firmie pracuje 25 osób. Teraz zatrudnienie się znacznie zwiększy. Potrzebni są pracownicy na różne stanowiska, m.in. graficy, handlowcy, technolodzy, specjaliści od marketingu oraz handlu zagranicznego. Marka organizuje także płatny program stażowy dla studentów i absolwentów dietetyki, którzy chcą się sprawdzić jako telefoniczni doradcy ds. żywienia.

– Stajemy się coraz większą firmą, a nowa siedziba daje nam możliwość zaangażowania w nasze projekty większej liczby osób. Szukamy pasjonatów zdrowego stylu życia, którym tak jak nam, zależy na zwiększeniu świadomości ludzi na temat wpływu jakości suplementacji i pożywienia na zdrowie. Chcemy zapewnić miejsca pracy osobom pragnącym rozwijać się w branży prozdrowotnej. Liczymy, że uda nam się przyciągnąć podlaskie talenty i sprawić, że nie będą musiały opuszczać regionu w poszukiwaniu pracy. Oczywiście jesteśmy otwarci na ludzi z całej Polski, a nawet świata – w planach mamy zwiększenie ekspansji naszych marek na rynek europejski i globalny. Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych – mam nadzieję, że stworzymy zgrany zespół, z którym umocnimy pozycję w branży i będziemy dalej się rozwijać – dodaje Izabela Wojciuk, współtwórczyni marki HempKing.

Osoby zainteresowane mogą aplikować na stronie internetowej firmy. Tam znajdują się też szczegóły dotyczące poszczególnych ofert pracy.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl
1077 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39