Nowa sztuka od Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Premiera już w tym roku

2024.06.21 13:52
Trwają próby do premiery nowego spektaklu Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Przedstawienie planowane jest na jesień.
Nowa sztuka od Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Premiera już w tym roku
Fot: Materiały prasowe
Próby do spektaklu "O co biega?"

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zainauguruje sezon artystyczny 2024/2025 wielką premierą. We wrześniu zostanie bowiem zaprezentowana sztuka "O co biega?", oparta na farsie angielskiego dramaturga Philipa Kinga. Na scenie wystąpią: Arleta Godziszewska, Agnieszka Możejko-Szekowska, Urszula Szmidt, Bernard Bania, Marek Cichucki, Dawid Malec, Patryk Ołdziejewski, Michał Przestrzelski oraz Mateusz Stasiulewicz.

Sztuka powstaje pod reżyserią Grzegorza Chrapkiewicza, który wcześniej zrealizował na scenie Teatru Dramatycznego w Białymstoku takie spektakle jak "Fantom bólu", "Polowanie na łosia" oraz "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie".

- Pierwszy raz pracowałem z nim jeszcze jako aktor, gdy grałem Dymitra w jednym, z wymienionych wcześniej, przedstawieniu. Już wtedy podobała mi się jego dynamika pracy, byłem zachwycony realizacją tychże inscenizacji. To świetny reżyser, znany ze swojego niepowtarzalnego poczucia humoru, jak również dobrego smaku i wyczucia. Cieszę się niezmiernie z możliwości ponownej współpracy - mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru.

Premiera spektaklu "O co biega?" planowana jest na 21 września w Kinie Ton. Bilety dostępne będą w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl od 24 czerwca.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

693 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39