POLECAMY
Blisko 40 ławek i kilkadziesiąt nowych koszy na śmieci pojawiło się w tym tygodniu w rezerwacie przyrody "Las Zwierzyniecki".
Przy okazji z terenu rezerwatu usunięto pozostałości innych, starych i poniszczonych ławek oraz wymieniono trzy tablice informacyjne uszkodzone przez grafficiarzy. Koszt prac wyniósł 43 tys. zł. Andrzej Karolski, dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej w białostockim magistracie ubolewa jednak, że na dwóch pojawiły się znowu szpecące malunki. - W przyszłym roku chcielibyśmy dostawić kolejne nowe ławki i kosze, ale zastanawiamy się, czy nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto - mówi dyrektor. Wyposażenie parku bowiem często - zamiast służyć spacerującym białostoczanom - pada ofiarą wandali.
andy
24@bialystokonline.pl
Sport 10:00
Aktualności 07:40
Aktualności 2026.06.27 15:23
Nauka 2026.06.27 10:00
Sport 2026.06.27 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji