Nowe radiowozy i łódź motorowa. Podlaska policja otrzymała spore dofinansowanie

2021.05.13 18:00
W czwartek (13.05) marszałek Artur Kosicki podpisał umowę z komendantem wojewódzkim policji w Białymstoku na zakup m.in. łodzi i nowych radiowozów. Urząd Marszałkowski przekazał w sumie 355 tys. zł dofinansowania.
Nowe radiowozy i łódź motorowa. Podlaska policja otrzymała spore dofinansowanie
Fot: Piotr Babulewicz /UMWP

Coraz więcej funduszy

- To już pewna tradycja, że wspieramy podlaską policję. Zaczęliśmy to robić dwa lata temu, na początku była to kwota 160 tys. zł. Dziś podpisujemy umowę na wsparcie w wysokości 355 tys. zł. To są środki które zostaną przeznaczone na zakup radiowozów, łodzi motorowej, wideorejestratora, czyli rzeczy, które są bardzo potrzebne - informuje marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Dodaje, że na bezpieczeństwie nie można oszczędzać. Za przekazane pieniądze zostaną kupione trzy samochody osobowe dla jednostek z Siemiatycz, Hajnówki i Wysokiego Mazowieckiego oraz auto hybrydowe dla kolneńskich funkcjonariuszy.

- Jest jeszcze dużo do zrobienia, pomimo że podlaska policja radzi sobie bardzo dobrze w kwestiach wykrywania przestępstw. Wiemy, że i my musimy się do tego dokładać i jesteśmy przekonani, że to wszystko się zwróci dla naszych mieszkańców w kwestii poprawy bezpieczeństwa - uważa Kosicki.

Marszałek przypomina, że nie tylko wspiera podlaską policję, ale i Ochotnicze Straże Pożarne (OSP). W tym roku przekazało rekordową kwotę 2,5 mln zł na zakup sprzętów i wyposażenia.

"Wsparcie przekłada się na bezpieczeństwo"

Wicemarszałek Marek Olbryś informuje, że w naszym województwie z roku na roku dochodzi do coraz większej ilości kolizji, a także nieszczęśliwych wypadków.

- Dzięki współpracy te skutki będą coraz mniejsze i będziemy razem jako użytkownicy tych dróg starali się jeździć bezpiecznie. Należy zwracać uwagę, że policja będzie surowo i rygorystycznie przestrzegać przepisów, nie dając szans ludziom którzy jeżdżą za szybko i którzy łamią przepisy. Myślę, że musimy się uczyć dobrego korzystania z naszych dróg bo to przede wszystkim dla naszego dobra - stwierdza wicemarszałek Olbryś.

Nadinspektor Robert Szewc, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku podkreśla, że otrzymane wsparcie w sposób realny przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców.

- Otrzymujemy pojazdy, ale nie tylko. W tym roku pewna nowość, bo do trzech pojazdów segmentu typu C i wideorejestratora otrzymujemy wsparcie na zakup łodzi. Będzie ona służyła w powiecie augustowskim, ponieważ bezpieczeństwo na wodach zwłaszcza na tym terenie to wartość nie do przecenienia. Musimy szczególnie dbać o dobro osób wypoczywających - mówi Robert Szewc.

- Mam nadzieję, że sprzęt będzie bardzo dobrze służył i będziecie mogli pełnić swoje obowiązki w jeszcze lepszym komforcie i o wiele bardziej nowocześniejszym sprzęcie - podsumowuje marszałek.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
879 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39