Nowe spektakle w BTL. Wygraj bilety na "Kaszalota" i Z głową byka" [KONKURS]

2023.10.12 13:46
W najbliższy weekend na deskach Białostockiego Teatru Lalek zobaczymy dwa niezwykłe przedstawienia.
Nowe spektakle w BTL. Wygraj bilety na "Kaszalota" i Z głową byka"  [KONKURS]
Fot: Materiały organizatora
Zdjęcie z premiery spektaklu "Kaszalot"

Spektakl familijny "Kaszalot" oraz przedstawienie dla młodzieży i dorosłych "Z głową byka" to najnowsze sceniczne propozycje Białostockiego Teatru Lalek. Będziemy mogli obejrzeć je już w najbliższy weekend.

"Z głową byka"

Scenariusz tego przedstawienia powstał na podstawie osiemnastowiecznego obrazu autorstwa Charles-Édouard Chaise. Dzieło przedstawia triumfującego nad ciałem pokonanego Minotaura Tezeusza. Bohater otoczony jest młodzieżą, którą ocalił przed śmiercią z rąk bestii.

Motyw przewodni widowiska to wkraczanie w dorosłość. Michał, główny bohater sztuki, przyrównuje swoje życie do losów herosa. Zupełnie jak sam Tezeusz próbuje on pokonać bestię, które zamieszkała w jego wyobraźni.

Przypomnijmy, że Tezeusz był jednym z ateńskich herosów. Wychowywała go matkka - Ajtra. Jego boskim ojcem był Posejdon, zaś ziemskim ojcem panujący w odległych Atenach król Egeusz. Chłopiec pragnął poznać swojego ojca. Matka obiecała mu, że będzie mógł wyruszyć na ich spotkanie do Aten, gdy tylko będzie w stanie podnieść ogromny głaz, pod którym Egeusz schował prezent dla dorastającego syna. To wydarzenie miało być sygnałem, że młodzieniec wkroczył już w dorosłość i doskonale panuje już nad swym silnym ciałem.

Czy Michał, tak jak Tezeusz, poradzi sobie w walce z bestią dorastania? Jak przetrwać ten ciężki okres? Przekonamy się o tym już w sobotę, 14 października o godzinie 18:00.

"Kaszalot"

Tytułowy bohater spektaklu i towarzysząca mu zaprzyjaźniona pchła zabiorą nas w niezwykłą podróż. Spróbujemy wspólnie odnaleźć odpowiedzi na nurtujące kaszalota pytania: czy można nazywać się Kaszalotem, a nie należeć do ssaków tego gatunku? Czy można mieć spiczasty nosek i nie być podobnym do lisa? Czy słowne podobieństwo Kaszalota do kasztana jest wystarczające, aby poczuć się jak w rodzinie?

To doskonała propozycja na rodzinny wypad do teatru. Sztuka łączy w sobie wszystko to, co maluchy i ich rodzice lubią najbardziej, czyli świetną zabawę, masę emocji i wrażeń oraz wątki edukacyjne.

Spektakl bierze udział w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Familijne widowisko "Kaszalot" zobaczyć będziemy mogli już w najbliższą niedzielę, 15 października o godzinie 14:00.

Na naszym portalu trwa konkurs, w którym możecie wygrać zaproszenie na oba spektakle.

KONKURS "Kaszalot" - spektakl familijny

KONKURS "Z głową byka"

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1162 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39