Nowoczesne pojazdy niebawem pojawią się na torach. Zwiększą bezpieczeństwo

2019.09.18 11:02
Niebawem na torach pojawi się nowy sprzęt. Zwiększy on bezpieczeństwo podróżujących. PKP Polskie Linie Kolejowe już ogłosiły przetarg.
Nowoczesne pojazdy niebawem pojawią się na torach. Zwiększą bezpieczeństwo
Fot: PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na dostawę 6 wózków motorowych. Urządzenia te pozwolą na szybsze prace interwencyjne i dojazdy oraz możliwość odśnieżania torów. Nowoczesny sprzęt usprawni również działanie zespołów pogotowia technicznego.

Nowoczesne urządzenia poruszają się nawet do 100 km/h. Będą wyposażone w żuraw do wyładunku materiałów oraz dodatkowy osprzęt do odśnieżania torów zimą. Trafią do jednostek PLK w Białymstoku, Siedlcach, Skarżysku Kamiennej, Wałbrzychu, Ostrowie Wielkopolskim i Nowym Sączu.

- PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestują w pojazdy i urządzenia, które zapewniają
sprawną realizację prac na torach. Zwiększa to efektywność robót i skraca ich czas. Zakup specjalistycznego sprzętu to także inwestycja w bezpieczeństwo. Projekt za 250 mln zł jest ujęty w Krajowym Programie Kolejowym i obejmuje zakup 47 specjalistycznych maszyn do końca 2021 r. – mówi Piotr Majerczak, członek Zarządu, dyrektor ds. utrzymania infrastruktury PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

PLK już podpisały umowy dotyczące zakupu 41 nowoczesnych maszyn, na które wydano 217 mln zł. Dzięki temu do jednostek PLK w całym kraju już trafiły 22 wózki motorowe. W ramach projektu zamówione zostały dwie podbijarki torów i jedna podbijarka rozjazdów. Park maszynowy PLK zasili także profilarka tłucznia. Niebawem mają pojawić się na torach kolejne nowoczesne sprzęty. Zdaniem PKP takie działania pozwolą na efektywniejsze posiadanie potencjału ludzkiego i sprzętowego, co przełoży się na lepszą pracę w terenie.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

805 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39