Nowy kierunek na białostockim medyku

2018.02.13 17:33
Uniwersytet Medyczny oferuje nowy, unikatowy kierunek studiów licencjackich. Z pewnością spotka się on z dużym zainteresowaniem przyszłych studentów.
Nowy kierunek na białostockim medyku
Fot: K. Klimowicz

Niebawem na białostockim medyku można będzie studiować biostatystykę. Jest to propozycja dla osób, które lubią nauki przyrodnicze i ścisłe oraz chciałyby w przyszłości wykonywać zawody ściśle związane z medycyną.

Jak informuje uczelnia, biostatystyka "jest alternatywą z jednej strony dla kierunków ścisłych mających charakter czysto teoretyczny, takich jak matematyka czy informatyka, z drugiej strony dla kierunków praktycznych związanych z naukami medycznymi, farmaceutycznymi czy naukami o zdrowiu".

Studenci tego kierunku zyskają wiedzę i umiejętności dotyczące wnioskowanie na podstawie danych. Biostatystyka odwołuje się m.in. Do wiedzy matematycznej, informatycznej i medycznej.

Po zakończeniu kształcenia na tym kierunku młodzi ludzie będą mogli znaleźć pracę we wszystkich instytucjach gromadzących dane, np. firmach farmaceutycznych, biotechnologicznych, prowadzących próby kliniczne. Mogą też liczyć na zatrudnienie w biomedycznych instytucjach naukowych. Warto wiedzieć, iż obecnie mamy w Polsce deficyt specjalistów z tej dzieciny.

Szczegóły dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

731 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39