Nowy parking w centrum Białegostoku. Tylko dla instytucji

2023.02.28 18:01
Przy ul. Złotej w Białymstoku powstał nowy parking. Korzystać z niego mogą klienci i pracownicy Centrum Edukacji Nauczycieli (CEN).
Nowy parking w centrum Białegostoku. Tylko dla instytucji
Fot: Mateusz Duchnowski / UMWP

Wokół budynku Centrum Edukacji Nauczycieli mieszczącego się przy ul. Złotej 4 było bardzo mało miejsc parkingowych. Tymczasem z oferty placówki korzysta coraz więcej klientów, nie tylko gości z terenu naszego województwa, lecz również z zagranicy. Dlatego budowa parkingu była wręcz niezbędna.

Inwestycję rozpoczęto w październiku ubiegłego roku, a prace trwały 2 miesiące. Obejmowały m.in.: wykonanie miejsc postojowych i wiaty rowerowej, kanalizacji deszczowej oraz nasadzeń i automatycznej bramy wjazdowej ze szlabanem. Za budynkiem instytucji powstały miejsca dla 36 samochodów, a co za tym idzie zostało podniesione bezpieczeństwo i komfort pracy wszystkich użytkowników obiektu.

Inwestycja kosztowała blisko 740 tys. zł. Została sfinansowana dzięki pieniądzom z budżetu Województwa Podlaskiego (CEN jest jednostką podległą Samorządowi Województwa Podlaskiego).

W najbliższym czasie w budynku CEN mają być wykonane izolacja ścian fundamentowych oraz ogrodzenie od strony ul. Łąkowej i Złotej.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

875 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39