Nowy patron białostockiej ulicy

2009.10.29 00:00
Wojewoda podlaski unieważnił uchwałę, nadającą ulicy na trasie kopernikańskiej imię Franciszka Malinowskiego (działacza białostockiego z przełomu XIX i XX w.). Patronował jej będzie Ojciec Pio.

Komiczny wręcz spór miał miejsce w ubiegłym miesiącu. Wówczas zaproponowano dla ulicy trzech patronów: radni PO - Ojca Pio, radni SLD - Franciszka Malinowskiego a prezydent - ks. Jana Twardowskiego. Po przegłosowaniu pierwszej propozycji konieczna był zapis w projekcie następnej uchwały, mówiący o jej unieważnieniu. Radni popierający Malinowskiego nie chcieli takowego zamieścić. Jak twierdzili, Ojciec Pio jest zbyt szacowną osobą, by z jego imieniem walczyć. Poddano pod głosowanie projekt SLD, który także przeszedł. Truskolaski początkowo chciał wycofać swój, potem zaś zawrzeć w nim zapis właśnie o unieważnieniu dwóch poprzednich, jednak radni nie przegłosowali prezydenckich wniosków.

Wojewoda unieważnił drugą z uchwał, gdyż nie zawierała zapisu o utracie mocy jej poprzedniczki - nadającej imię Franciszka Malinowskiego. Od tej decyzji miasto może się jeszcze odwołać.

E.S.

1500 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39