Nowy spektakl w Operze. Premiera jeszcze w styczniu

2015.01.15 00:00
"Adonis ma gościa" - tak zatytułowana jest nowa bajka muzyczna, którą wkrótce będzie można zobaczyć w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Premiera zapowiadana jest na 25 stycznia.
Nowy spektakl w Operze. Premiera jeszcze w styczniu
Fot: AD

Przedstawienie opowiada o wspólnym, z chwilowej konieczności, życiu dwóch odmiennych osobowości: Adonisa - przepięknej, ale zadufanej w sobie, rozkapryszonej papugi, której do złotej klatki będącej jej królestwem los wrzuca jakże czarną, jakże pospolitą, ale i jakże niezależną wronę: Węgla. Oba ptaki mogą się od siebie czegoś nauczyć, wystarczy tylko spojrzeć dalej niż czubek własnego... dzioba.

Spektakl opowiada o możliwości ujrzenia w kimś innym, odmiennym, różnym nie kogoś, kto jest zagrożeniem, ale kogoś, kto pozwoli nam spróbować myśleć inaczej, zwrócić uwagę na inne cechy, wybrać inne zalety. Pokazuje, że można różnie żyć, nie przeszkadzając ani nie narzucając swoich jedynie słusznych przemyśleń innym. To propozycja nie tylko dla dzieci.

Bajkę wyreżyseruje Jakub Szydłowski (zajmował się także reżyserią poprzedniej tego typu produkcji - "Brzydki kaczorek"). Za muzykę i aranżację odpowiada Jakub Lubowicz, za scenariusz - Fred Apke, a przekład - Marta Klubowicz. Wystąpią: Bartłomiej Łochnicki i Rafał Supiński w roli Papugi, Monika Ziółkowska i Maciej Nerkowski w roli Wrony oraz muzycy Opery i Filharmonii Podlaskiej. Premiera 25 stycznia o godz. 12 na scenie kameralnej.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1474 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39