Np. mała gastronomia. Można otworzyć biznes przy "ósemce"

2023.04.26 16:41
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce wydzierżawić dwa miejsca obsługi podróżnych przy drodze ekspresowej nr 8 Białystok - Warszawa.
Np. mała gastronomia. Można otworzyć biznes przy "ósemce"
Fot: GDDKiA

Ogłoszono przetarg na dzierżawę fragmentów dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych przy drodze ekspresowej S8, z przeznaczeniem pod budowę obiektu małej gastronomii. Chodzi o MOP Ostrożne (kierunek z Warszawy do Białegostoku) oraz MOP Cibory Północ (kierunek z Białegostoku do Warszawy).

- Oba MOP-y pełnią obecnie funkcję podstawową – są to parkingi z toaletami. Fragment nieruchomości o powierzchni ok. 240 m2 chcemy wydzierżawić pod budowę obiektu małej gastronomii o powierzchni do 140 m2 z ogródkiem letnim i automatem vendingowym (maszyna sprzedająca). Zadaniem dzierżawcy byłoby też utrzymanie czystości i porządku na objętym umową terenie - informuje białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Umowa z dzierżawcą będzie podpisana na 10 lat z możliwością przedłużenia o kolejne 5 lat. Oferty przetargowe można składać do 29 czerwca.

W tej chwili trwa też inny przetarg mający wyłonić dzierżawców funkcjonujących już ośmiu MOP-ów w funkcji podstawowej z parkingami i sanitariatami. Dwa zlokalizowane są przy drodze ekspresowej S8, a sześć przy S61. Otwarcie ofert nastąpi 5 maja. Szczegóły: Parkingi, bary, toalety. Będą chętni, by prowadzić MOP-y przy podlaskich ekspresówkach?

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1384 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39