O łamaniu praw człowieka. Warsztaty i wykłady na UwB

2014.03.04 00:00
Jak patrzyć władzy na ręce, za co siedzą niewinni oraz jakie są prawa kobiet w Afryce - tego dowiedzą się uczestnicy środowej (5.03) akcji organizowanej przez ELSA Białystok na Wydziale Prawa UwB.
O łamaniu praw człowieka. Warsztaty i wykłady na UwB
Fot: JK
Wydział Prawa UwB

5 marca już po raz drugi w każdej z grup lokalnych ELSA w całej Europie - także w Białymstoku - odbędzie się projekt, który w tym samym momencie zjednoczy całą Europę do realizacji wyjątkowego celu, jakim jest propagowanie i obrona praw człowieka.

W ramach środowej akcji organizowanej przez ELSA Białystok będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach oraz wysłuchać interesujących prelekcji dotyczących praw człowieka. Do wyboru są: warsztaty "Jak patrzyć władzy na ręce", które poprowadzi Stowarzyszenie Sieć Obywatelska Watchdog Polska, prelekcja pn. "Za co siedzą niewinni - czyli problem umieszczania uchodźców w ośrodkach detencyjnych", którą wygłosi Kamil Kamiński z Fundacji "Ocalenie" oraz wykład Anny Korzińskej z Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku nt. praw kobiet w Afryce.

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Białystok jest jedną z szesnastu grup lokalnych działających w ramach ELSA Poland. Organizacja jest częścią The European Law Students' Association zrzeszającą około 25 000 członków z ponad 200 uniwersytetów w 42 krajach.

Więcej szczegółów nt. ELSA Day 2014

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1615 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39