Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

2011.01.26 00:00
27 stycznia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Z tej okazji w auli Wydziału Filologicznego UwB odbędą się uroczystości związane z tym dniem.
 Obchody Międzynarodowego Dnia  Pamięci o Ofiarach Holokaustu
Fot: wikimedia.org
Brama wejściowa obozu koncentracyjnego Auschwitz

W programie obchodów jest wernisaż wystawy "Living On" Roberta Hellera, absolwenta School of Journalism and Electronic Media, University of Tennessee, sprowadzonej do Polski przez Victora Ashe'a - byłego Ambasadora USA. Z okolicznościowym wykładem wystąpi Daniel Sainz - radca do Spraw Politycznych Ambasady USA w Warszawie. Na zakończenie zostanie wyświetlone film Ivo Krankowskiego i Jana Śpiewaka - "8 historii, które nie zmieniły świata".

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu uchwalony został 1 listopada 2005 r. przez ONZ w celu uczczenia pamięci ofiar pomordowanych w czasie II wojny światowej przez reżim hitlerowski. Datę obchodów wyznaczono na 27stycznia - rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 roku. W Polsce główne uroczystości Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu odbywają się w Auschwitz-Birkenau i Warszawie pod Pomnikiem Bohaterów Getta.

Początek o godz. 12.

MAG

1030 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39