Obiady dla pracowników magistratu muszą być gorące i na czas. Jak nie - posypią się kary

2021.10.06 11:54
Miasto szuka firmy, która będzie przygotowywać oraz dostarczać posiłki pracownikom Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Wymagania ma spore, ale za to bardzo klarowne. Są jednak pewne haczyki, jak np. kara za przypalone bądź zimne jedzenie.
Obiady dla pracowników magistratu muszą być gorące i na czas. Jak nie - posypią się kary
Fot: Pixabay

Zamówienie na 4200 obiadów

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej (BIP) ukazało się ogłoszenie o zamówieniu na sporządzanie, wydawanie oraz dowóz posiłków profilaktycznych dla pracowników Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Jak czytamy, przewidywane zapotrzebowanie dzienne na posiłki wynosić będzie - od poniedziałku do piątku po ok. 40 sztuk. Łącznie w okresie zamówienia (od 2 listopada do 31 marca 2022 r.) będzie to 4200 obiadów.

"Posiłki dowożone do siedzib zamawiającego muszą być gorące, dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem w stanie nienaruszonym, w jednorazowych, indywidualnych dla każdego pracownika pojemnikach. Pojemniki powinny być przystosowane do kontaktu z żywnością oraz spełniać wymogi sanitarne" - czytamy w zamówieniu.

Zamawiający będzie informował e-mailem o faktycznej liczbie posiłków do godz. 12.00 w dniu poprzedzającym sporządzanie posiłków. Brak powiadomienia oznacza zamówienie na 40 posiłków.

Jak czytamy, najwięcej posiłków zostanie dostarczonych pracownikom Urzędu Miejskiego przy ul. Składowej 11, a także do Biura Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Lipowej 18.

Ziemniaki, mięso, pierogi - magistrat stawia na polską kuchnię

Dostarczane posiłki powinny być różnorodne oraz mieć formę pojedynczego dania gorącego. Dlatego 3 razy w tygodniu pracownicy dostaną obiad w formie II dania tj. ziemniaki, kopytka, kluski śląskie, kasza lub ryż z wkładką mięsną np. kotlet schabowy, mielony, karkówka wieprzowa, filet drobiowy, rumsztyk, gulasz, pulpety itp. z surówką. Z kolei 2 razy w tygodniu obiad ma być w formie dania jednogarnkowego z pieczywem lub dania mącznego np. pierogi, naleśniki, krokiety.

Obiady powinny zawierać około 50-55% węglowodanów, 30-35% tłuszczów, 15% białek oraz posiadać wartość kaloryczną ok. 1000 kcal.

Na stronie BIP-u pojawiła się również informacja o tym, czego nie mogą zawierać dane posiłki. Jak czytamy: "nie zezwala się na stosowanie w procesie żywienia następujących produktów: konserw, tłuszczów utwardzonych, produktów z glutaminianem sodu, z syropem glukozowo-fruktozowym, parówek, produktów seropodobnych, mięsa oddzielanego mechanicznie (MOM)".

Kara za przypalone lub zimne jedzenie

W ogłoszeniu o zamówieniu pojawiła się również informacja o odpowiedzialności z tytułu niewykonania bądź nienależytego wykonania umowy w formie kar umownych.

Dlatego, wykonawca będzie musiał zapłacić miastu karę w wysokości 650 zł brutto za każdy dzień w przypadku niezrealizowania przedmiotu umowy, a 300 zł brutto za każdy dzień w przypadku niedostarczenia posiłków do siedzib. Co ciekawe, miasto żąda 50 zł brutto za każdy dzień w przypadku złej jakości posiłków, czyli gdy przyjadą zimne, przypalone lub nieświeże. Natomiast, gdy dostawca jedzenia spóźni się powyżej 20 minut, wówczas będzie musiał zapłacić 30 zł brutto za każdy dzień w przypadku zwłoki w dowozie.

Warto podkreślić, że posiłki profilaktyczne przysługują tylko tym pracownikom, którzy zatrudnieni są w warunkach uciążliwych - na stanowiskach, których wykonywanie wiąże się z dużym wydatkiem energetycznym.

Posiłki będzie dostarczać firma, która złoży najtańszą ofertę. Wykonawcy mogą je składać pocztą elektroniczną na adres: obu@um.bialystok.pl do 12 października do godz. 10.00.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1744 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39