Od 4 maja będzie można korzystać z obiektów sportowych w Białymstoku

2020.04.28 14:26
Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji od 4 maja może wznowić działalność obiektów sportowych o charakterze otwartym: Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy, Toru Wschodzący Białystok oraz stadionu lekkoatletycznego w Zwierzyńcu. Nadal obowiązuje obowiązek zakrywania nosa i ust. Ale są wyjątki.
Od 4 maja będzie można korzystać z obiektów sportowych w Białymstoku
Fot: Grzegorz Chuczun
Od 4 maja będzie można korzystać z białostockich obiektów sportowych

We wtorek (28.04) władze Białegostoku poinformowały o udostępnieniu od 4 maja obiektów sportowych. Dotyczy to Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy, Toru Wschodzący Białystok oraz stadionu lekkoatletycznego w Zwierzyńcu. Nadal obowiązują nakazy dotyczące zakrywania ust i nosa oraz utrzymywania odległości nie mniejszej niż 2 metry od siebie. Wyjątki to czas korzystania ze sprzętów wodnych oraz treningów na stadionie i Torze Wschodzący Białystok.

Dojlidy bezpłatnie

Wstęp na teren OSW "Dojlidy" będzie bezpłatny. Korzystanie z placów zabaw oraz urządzeń siłowni zewnętrznych w dalszym ciągu jest zabronione. Przemieszczając się po plaży, jak również po terenie leśnym obowiązują nakazy dotyczące zakrywania ust i nosa oraz utrzymywania odległości między spacerowiczami nie mniejszej niż 2 m.

Ośrodek przy ul. Plażowej czynny będzie codziennie w godz. 9:00-18:00 (ostatnie wypożyczenie sprzętu o godz. 17:00). W wypożyczalni udostępnione zostaną rowery wodne, kajaki, łodzie canoe, łodzie wiosłowe, łodzie żaglowe klasy Omega oraz deski windsurfingowe. Zgodnie z wytycznymi Rady Ministrów ze sprzętu może korzystać do dwóch osób. Podczas korzystania ze sprzętu nie będzie konieczności zasłaniania twarzy.

Tor Wschodzący Białystok

Na Torze Wschodzący Białystok przy ul. Ciołkowskiego BOSiR rozpocznie organizowanie sesji swobodnych jazd samochodowych oraz motocyklowych. Począwszy od 4 maja sesje w kolejnych dniach będą udostępniane sukcesywnie, w zależności od zapotrzebowania. W harmonogramie obiektu można będzie zapoznać się z terminami wydarzeń oraz rezerwować miejsca i dokonywać płatności na sesje samochodowych i motocyklowych jazd swobodnych.

Zgodnie z obecnymi wytycznymi z obiektu będzie mogło korzystać jednorazowo maksymalnie 6 osób, bez względu na to czy są to kierowcy, pasażerowie czy mechanicy. Nie będzie możliwe korzystanie z jazd bez wcześniejszej rezerwacji i dokonania opłaty. Wymagane jest także wcześniejsze wydrukowanie i podpisanie oświadczenia.

Możliwy będzie wynajem obiektu na wyłączność, oczywiście przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Podczas trenowania na Torze Wschodzący Białystok nie ma konieczności zasłaniania twarzy.

Stadion na Zwierzyńcu

Stadion lekkoatletyczny przy ul. 11 Listopada od 4 maja będzie czynny codziennie w godz. 8:00-18:00. Wstęp możliwy będzie jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z gospodarzem obiektu pod nr. tel. 502 385 462 lub 85 74 96 202. W przypadku korzystania ze stadionu będą obowiązywały następujące zasady bezpieczeństwa: ograniczona liczba osób (do 6 na boisku głównym i bocznym), weryfikacja uczestników poprzez wcześniejsze zgłoszenie chęci skorzystania ze stadionu do obsługi obiektu, brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego poza WC.

Podczas treningów na stadionie nie będzie konieczności zasłaniania twarzy.

Angelika Dorf
24@bialystokonline.pl

1198 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39