Oddaj honorowo krew, a pomożesz innym

2010.08.23 00:00
Wystarczy zaledwie kilka minut, a oddana przez nas krew może uratować komuś życie. W czasie wakacji zapotrzebowanie na ten życiodajny płyn jest większe niż w innych porach roku.
Oddaj honorowo krew, a pomożesz innym
Fot: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Od jutra do soboty w godz. 13.30-18.30 krew będzie można oddać na białostockim Rynku Kościuszki. Zbiórki podczas akcji wyjazdowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku będą prowadzone też w Narewce, Siemiatyczach oraz Urzędzie Marszałkowskim przy ul. Kleeberga 8 w Białymstoku. Szczegółowy harmonogram akcji można znaleźć tutaj.

Krew można też codziennie oddać w siedzibie RCKiK przy ul. Skłodowskiej-Curie 23. W tej chwili najbardziej potrzebna jest krew grup A Rh+, A Rh-, 0 Rh+, 0 Rh- i BRh+.

Honorowym krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku od 18-65 lat. Przeciwwskazaniem do oddawania krwi są między innymi: choroby układu krążenia oddechowego, pokarmowego, moczowego, choroby krwi i układu krwiotwórczego, ostre i przewlekłe choroby zakaźne, przebycie w ciągu ostatnich 6 miesięcy dużych zabiegów operacyjnych, przyjmowanie większości leków, środków odurzających, oraz uzależnienie od alkoholu.

andy

1550 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39