Odzyskano skradzionego mercedesa. Wartość auta to 320 tys. zł

2019.10.09 16:30
Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali kolejny pojazd pochodzący z przestępstwa. Tym razem to mercedes utracony na terytorium Niemiec, wart 320 tys. zł.
Odzyskano skradzionego mercedesa. Wartość auta to 320 tys. zł
Fot: Podlaski Oddział Straży Granicznej

W miejscowości Giby funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Sejnach przystąpili do kontroli mercedesa V250d na rosyjskich numerach rejestracyjnych.

- Autem podróżował 33-letni obywatel Niemiec. Podczas kontroli na przedniej szybie pojazdu funkcjonariusze zauważyli niemieckie numery rejestracyjne. W związku z powyższym samochód poddano szczegółowym sprawdzeniom pod kątem legalności pochodzenia - informuje Podlaski Oddział Straży Granicznej.

Przeprowadzona kontrola wykazała, że auto figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracone na terytorium Niemiec, a w toku dalszych czynności ustalono, że właścicielem pojazdu jest niemiecka wypożyczalnia. Wartość odzyskanego mercedesa z 2016 roku oszacowano na 320 tys. zł.

W dodatku kierowca do kontroli przedstawił podrobiony rosyjski dowód rejestracyjny. Mężczyzna został zatrzymany. Po sporządzeniu wymaganej dokumentacji kierowcę wraz z pojazdem przekazano funkcjonariuszom policji w Sejnach celem dalszego postępowania.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1353 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39