Ogólnopolski sondaż: Białystok najgorszym miejscem do mieszkania

2014.01.30 00:00
Białostocczyzna i Suwalszczyzna są najgorszymi miejscami do życia w Polsce - komunikat o wynikach badań sondażowych na temat jakości życia opublikował CBOS.
Ogólnopolski sondaż: Białystok najgorszym miejscem do mieszkania
Fot: Źródło: CBOS

"Ponad połowa Polaków jest przekonana, że mieszkać w pewnych województwach jest lepiej niż w innych, a w pewnych gorzej. W społecznej świadomości podział na lepsze i gorsze do mieszkania regiony jest bardzo wyraźny" - czytamy w komunikacie Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS).

Według badań CBOS przeprowadzonych w grudniu, większość Polaków przekonanych o zróżnicowaniach uważa, że miejscem lepszym do życia jest Polska centralna (57%). Co czwarty spośród nich uważa, że w Regionie Południowym mieszka się lepiej niż w innych (25%), a co piąty – że w Północno­‑Zachodnim (21%). Natomiast 16% badanych twierdzących, że istnieją lepsze regiony, wskazywało na Region Północny, a 12% na Południowo-Zachodni. Tylko dla nielicznych (3%) takim obszarem jest Region Wschodni (oprócz Podlaskiego znalazły się w nim województwa: lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie).

Regionem najczęściej wskazywanym jako miejsce gorsze do mieszkania jest Polska Wschodnia (66%). Blisko co szósty badany przekonany o tych zróżnicowaniach uważa, że takim miejscem jest Region Północny (16%), a co ósmy – że Południowy (13%). Pozostałe regiony były wymieniane bardzo rzadko.

O fatalnym wyniku Podlaskiego zadecydowały głównie bezrobocie, niskie zarobki oraz zapóźnienia w rozwoju gospodarczym.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1301 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39