Okradł budowę, łup sprzedał na złomie

2023.07.20 10:30
Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież aluminiowych profili. 58-latek swój łup sprzedał na skupie złomu. Wartość skradzionych przedmiotów została oszacowana na kwotę blisko 10 tys. zł.
Okradł budowę, łup sprzedał na złomie
Fot: KPP Sokółka

Komenda Powiatowa Policji w Sokółce rozwiązała sprawę kradzieży aluminiowych profili z jednej z budów w mieście. Zatrzymany podejrzany to 58-letni mężczyzna, którego działania wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy. Zdarzenie miało miejsce na przełomie czerwca i lipca, kiedy to nieznany sprawca dokonał kradzieży wartościowych przedmiotów.

Dzięki intensywnym działaniom i śledztwu, sokólscy kryminalni zdołali ustalić tożsamość i miejsce ukrycia skradzionego mienia. Jak wynika z ich ustaleń, podejrzany sprzedał skradzione aluminiowe profile na jednym ze skupów złomu. Pokrzywdzony, czyli właściciel budowy, wycenił straty na kwotę około 10 tys. złotych.

Po dokładnej analizie dowodów, policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. W wyniku zatrzymania, mieszkaniec Sokółki został przewieziony do policyjnego aresztu, a tego samego dnia przedstawiono mu zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1079 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39