Okradli dom na os. Bacieczki. Policja zatrzymała złodziei w centru miasta

2014.02.06 00:00
Białostoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego na Osiedlu Bacieczki. 17- i 31-latek noc spędzili w policyjnym areszcie.
Okradli dom na os. Bacieczki. Policja zatrzymała złodziei w centru miasta
Fot: KWP Białystok

W środę (5.02) w nocy białostoccy policjanci, patrolując centrum miasta, zauważyli na ul. Lipowej dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Jeden z nich trzymał w ręku reklamówkę. Mundurowi postanowili ich wylegitymować. Gdy podjechali bliżej, ci na widok radiowozu zaczęli uciekać. W międzyczasie jeden z nich wyrzucił trzymaną reklamówkę, a drugi posiadane torebki. Mężczyźni szybko zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Okazało się, że podczas ucieczki wyrzucali łup z włamania. W porzuconej reklamówce znajdował się między innymi skradziony tego samego dnia aparat fotograficzny, a w torebkach utracona biżuteria.

Policjanci ustalili, że kilka godzin wcześniej doszło do włamania do domu na Osiedlu Bacieczki. Tam sprawcy najpierw uszkodzili drzwi wychodzące na tył domu, a następnie ukradli m.in.: kamerę cyfrową, aparat fotograficzny i dwa obiektywy. Łączna wartość strat to ponad 11 tys. zł. Jak się okazało, rzeczy wyrzucone przez uciekających 17- i 31-latka pochodzą właśnie z kradzieży. W czwartek (6.02) zostaną im przedstawione zarzuty, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1226 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39