Olimpijczyk honorowym obywatelem Białegostoku. Ale dopiero w 2024 r.

2022.09.26 17:36
Radni są zgodni, że złoty medalista igrzysk olimpijskich powinien zostać honorowym obywatelem Białegostoku. Nie byłaby to jednak lokalna polityka, gdyby zgadzali się we wszystkim. Otwarta pozostaje kwestia, kiedy Wojciech Nowicki otrzyma honorowy tytuł.
Olimpijczyk honorowym obywatelem Białegostoku. Ale dopiero w 2024 r.
Fot: pzla.pl

W sierpniu radni PiS przygotowali uchwałę w sprawie nadania honorowego obywatelstwa Miasta Białegostoku mistrzowi olimpijskiemu Wojciechowi Nowickiemu. Temat ten pojawił się na pierwszej po wakacjach sesji Rady Miasta.

- Na początku września spotkałem się z mistrzem Wojciechem Nowickim. W spotkaniu uczestniczył też Janusz Kochan, przedstawiciel Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który zajmuje się opieką nad olimpijczykami z naszego województwa - mówi Łukasz Prokorym, przewodniczący Rady Miasta odpowiedzialny za formalne przygotowania do nadania honorowego obywatelstwa. - Mistrz olimpijski na moje pytanie czy wyraża zgodę na procedowanie takiej uchwały odpowiedział, że wyraża zgodę, ale w 2024 roku, gdy będzie olimpiada w Paryżu - poinformował Prokorym.

Pomysłodawcy uhonorowania złotego medalisty liczą, że jednak stanie się to wcześniej:

- Też spotkaliśmy się z panem Wojtkiem Nowickim, to niekoniecznie musi być rok 2024. Może być wcześniej. Będziemy się starali wspólnie razem we wszystkimi klubami ustalić termin sesji, która będzie miała miejsce w Pałacu Branickich - zapowiedział Henryk Dębowski z klubu PiS.

- Licytujecie się, kto lepiej rozmawiał z Wojciechem Nowickim - skomentował radny Maciej Biernacki z Polski 2050.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1496 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39