Ominęły Was rodzinne wakacje i ferie? Jeszcze nic straconego, ale jest pewien warunek

2021.03.03 16:14
Czasy pandemii zmieniły nasze życie o 180 stopni, ale w większości przypadków mocno zacieśniły więzy rodzinne, poprzez wspólne spędzanie czasu. Dla tych familii, które nie zdążyły wykorzystać bonu turystycznego 500 plus w minione wakacje czy ferie czeka dobra wiadomość. Po wprowadzanych zmianach, bony mogą służyć też m.in do opłacania jednodniowych wycieczek bez noclegu.
Ominęły Was rodzinne wakacje i ferie? Jeszcze nic straconego, ale jest pewien warunek
Fot: pixabay.com

Sytuacja pandemiczna w kraju z pewnością szybko nie ulegnie zmianie, ale przez miesiące lockdownu większość z nas nauczyła się radzić sobie w nowej rzeczywistości. Ten czas okazał się prawdziwym sprawdzianem zwłaszcza dla rodzin, które zostały "zamknięte" w czterech ścianach. Rodzice pracujący zdalnie i dzieci uczące się online spędzali bardzo dużo czasu razem. Dlatego też pojawiły się świadczenia w formie bonów turystycznych 500 plus, by wesprzeć finansowo polskie rodziny, osłabione przez skutki pandemii COVID-19. Taka dopłata do wypoczynku pomaga też pośrednio mocno osłabionej branży turystycznej.

Rodzinne wakacje w czasach koronawirusa

Z racji na panujące obostrzenia i restrykcje, a także wybuch kolejnej fali pandemii, wiele rodzin odłożyło w czasie wyjazd na wspólne wakacje czy ferie. Nie wszyscy zdążyli też wykorzystać na ten cel polski bon turystyczny 500 plus. Teraz stopniowo ruszył proces odmrażania gospodarki i ponownie można wiązać nadzieję z rodzinnym wyjazdem na odpoczynek.

Jak podaje Polska Organizacja Turystyczna, Sejm przyjął nowelizację tzw. ustawy o COVID-19, zawierającą zmiany w ustawie o Polskim Bonie Turystycznym. Nowe przepisy znacznie rozszerzają katalog aktywności opłacanych bonami i listę podmiotów turystycznych, które mogą korzystać z tego programu.

Za co teraz zapłacisz bonem turystycznym?

Pierwotnie świadczenie w formie bonu turystycznego dotyczyło tylko noclegów w obiektach turystycznych i imprez turystycznych z minimum jednym noclegiem. A po zmianach wprowadzonych w tym roku, bony będzie można też wykorzystać do opłacania jednodniowych wycieczek z atrakcjami, a warunkiem jest skorzystanie z minimum dwóch usług.

Modyfikacja tego programu zakłada, że operatorzy turystyczni i organizacje pożytku publicznego mogą swobodnie zestawiać pakiety usług, włączając w ofertę np.: usługi przewodnickie, przejazdy autokarem, zwiedzanie muzeów, zajęcia rekreacyjne i wiele innych aktywności turystycznych

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny można wykorzystać na terenie kraju, a katalog bazy turystycznej, która pozwala na skorzystanie z tego świadczeń, jest dostępny na stronie https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow. Przypomnijmy, że bon turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r.

Paulina Górska
paulina.gorska@bialystokonline.pl
1281 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39