Opowieść o ludzkim losie w spektaklu "Matecznik"

2023.01.18 10:56
Los człowieka jest nieodgadniony. To permanentne wysiłki, codzienna walka o byt. W spektaklu Teatru Łątek pt. "Matecznik", który powstał na podstawie zdjęć wybitnego fotografika - Wiktora Wołkowa, można śledzić narrację o rzeczach ważnych, a jednocześnie prostych.
Opowieść o ludzkim losie w spektaklu "Matecznik"
Fot: Pawel Gorszewski

"Matecznik" w reżyserii Krzysztofa Zemły powstał w oparciu o album Wiktora Wołkowa z 1984 r., przy którym współpracowali Edward Redliński i Andrzej Strumiłło.

Spektakl zawiera kilka opowieści o Podlasiu, które powoli odchodzi w zapomnienie. W opowieściach tych jest miejsce na codzienne, proste, a jednak ważne motywy. To historie o płotach, drzewach, wronach, drogach, rzece. Monodram przeplatany jest fotografiami, wyświetlanymi za pomocą projektora. Tutaj przenikają się obrazy, słowa i muzyka. Za ich pomocą snuje się gawęda między innymi o losie ludzkim, który jest nieodgadniony, o przyjaźni, która sięga poza grób, o tym skąd wziął się smutek na świecie.

Dzięki temu przedstawieniu przenieść się można w świat magii, w świat tajemnic i ludzkiego przeznaczenia.

"Matecznik" stanowi kontynuację artystycznych poszukiwań Teatru Łątek realizowanych w widowisku "Pieśń rzeki"(2020).

Spektakl będzie można obejrzeć w Nie Teatrze w niedzielę (22.01), o godz. 18:00. Bilety w cenie 50 zł są do nabycia w kasie Nie Teatru lub na stronie internetowej instytucji.

U nas możecie wygrać podwójne zaproszenie na ten spektakl: Konkurs

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1248 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39