Osiecka/Grechuta - ważne piosenki

dodane dnia: 2024-03-18 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Osiecka/Grechuta - ważne piosenki
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-04-05
Organizatorzy zapraszają na koncert Osiecka/Grechuta - ważne piosenki.

Tomasz Steńczyk potrafi wyzwalać emocje i szczerze wzruszać, a jego charyzma uwodzi słuchaczy. Dowiódł tego w koncercie poświęconym twórczości Marka Grechuty. Tym razem Marek Grechuta pojawi się w towarzystwie Agnieszki Osieckiej. Obok ”Niepewności” wybrzmi „Piosenka o okularnikach”, obok „Korowodu” – „Niech żyje bal” i wiele innych, z którymi kojarzone są te kultowe postacie polskiej piosenki.

Koncert zostanie poświęcony twórczości Agnieszki Osieckiej oraz Marka Grechuty. W programie znajdą się najwybitniejsze, najbardziej znane piosenki napisane przez Agnieszkę Osiecką: m. in. "Piosenka o okularnikach", "Niech żyje bal", "Kołysanka dla okruszka", "Kiedy mnie już nie będzie", "Co każdy chłopiec wiedzieć powinien oraz wybitne utwory wykonywane przez Marka Grechutę: "W dzikie wino zaplątani", "Niepewność", "Historia jednej podróży", "Korowód", "Świat w obłokach", "Dni których nie znamy" oraz wiele innych.

Tomasz Steńczyk - wokalista, gitarzysta, kompozytor. Zdobywca głównych nagród najważniejszych festiwali piosenki artystycznej, razem z wybitnymi muzykami, tworzy nową, pełną wdzięku, urzekającą muzyczną ucztę. Jest artystą, który nie boi się śpiewać trudnych tekstów. Na nowo odkryjemy znane utwory Agnieszki Osieckiej, które dzięki aranżacjom Steńczyka wchodzą w inne klimaty - czasem nieco aktorskie, a miejscami wręcz poetycko. Steńczyk potrafi uwalniać emocje, udowadnia to na każdym koncercie..

Koncertowali na wielu znaczących scenach tj: Teatr Roma w Warszawie, Teatr Krasickiego w Krakowie, Piwnica pod Baranami, Teatr Atelier w Sopocie, CK ICE Kraków, Studio Polskiego Radia im. A. Osieckiej.

Artyści byli wielokrotnie nagradzani na Festiwalach "Pamiętajmy o Osieckiej" w Warszawie, Festiwalu Twórczości "Korowód" w Krakowie, na Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy poezję" w Olsztynie oraz Festiwalu "Grechuta Festiwal" w Krakowie.

To będzie niezapomniany wieczór pełen wspomnień, uśmiechu, wzruszeń.

Start o godz. 19:00.

812 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39