Paczka z Holandii. 27-latek chciał przewieźć 5 kilogramów marihuany

2014.06.24 00:00
Podlascy policjanci zatrzymali 27-letniego Suwalczanina podejrzanego o nabycie prawie 5 kg marihuany i przewiezienie jej do Polski. W ręce mundurowych wpadł także 26-letni kierowca audi, który przewoził pół kilograma tego samego narkotyku. Ich sprawą zajmie się teraz sąd.
Paczka z Holandii. 27-latek chciał przewieźć 5 kilogramów marihuany
Fot: KWP Białystok

Policjanci z Białegostoku i Suwałk wraz z funkcjonariuszami izby celnej, pracując nad jedną ze spraw narkotykowych, wpadli na trop mężczyzny, który miał przewozić środki odurzające z Holandii. W minioną środę (16.06) mundurowi namierzyli na terenie Suwałk samochód ciężarowy, którym jako pasażer miał jechać podejrzewany o to 27-letni mieszkaniec miasta. Wtedy ustalenia policjantów się potwierdziły. Funkcjonariusze znaleźli w torbie przewożonej przez mężczyznę 5 kg suszu roślinnego konopi indyjskich o czarnorynkowej wartości ponad 150 tys. zł. W trakcie przeszukania jego mieszkania mundurowi zabezpieczyli dodatkowo ponad 50 g tego samego narkotyku. 27-latek został zatrzymany i w miniony piątek (20.06) tymczasowo aresztowany. Teraz za przemyt środków odurzających odpowie przed sądem.

Natomiast wczoraj (23.06) wieczorem białostoccy i suwalscy policjanci w wyniku intensywnej pracy zatrzymali do kontroli audi, którym jak podejrzewali, również mogą być transportowane środki odurzające. Te informacje także okazały się trafne. Podczas sprawdzania pojazdu funkcjonariusze znaleźli na tylnym siedzeniu reklamówkę, w której było blisko 0,5 kg marihuany zapakowanej w foliowe torby. 26-letni kierowca pojazdu został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1102 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39