Patriotyzm ekologiczny - co to? Można przekonać się podczas pikniku!

2021.08.27 08:02
Jak być patriotą w dzisiejszych czasach? Naturalnie, czyli dbając o środowisko ojczyzny. Recepta wydaje się dość prosta, wystarczy: segregować śmieci, oszczędzać wodę czy kupować z głową. Aby utrwalić w sobie tę postawę, a także by zaszczepić je w dzieciach - warto wziąć udział w pikniku "Patrioci? Naturalnie!".
Patriotyzm ekologiczny - co to? Można przekonać się podczas pikniku!
Fot: Materiały prasowe

Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze i Uniwersytet w Białymstoku biorą udział w projekcie "Patrioci? Naturalnie!".

Inicjatywa jest wyjątkowa, bo odbywa się w partnerstwie trzech różnych białostockich instytucji: Muzeum Wojska, Galerii Arsenał oraz Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy. Pomimo różnych obszarów działania, instytucje te zawarły porozumienie mające na celu budowanie postaw patriotyzmu ekologicznego. Projekt został objęty patronatem Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Instytucje te chcą pokazać, jak prosto można każdego dnia chronić środowisko, bo czasami to tylko kwestia zmiany codziennych nawyków.

Już w niedzielę (29.08) w godz. 10:00 - 13:00 w ramach projektu odbędzie się piknik dla całych rodzin. "Patrioci? Naturalnie!” to propozycja dla starszych i młodszych, dla wszystkich, którzy chcą kreatywnie spędzić ostatnią niedzielę wakacji oraz w interesującej formie pogłębić swoją wiedzę z zakresu dbania o środowisko naturalne.

Podczas pikniku będzie można wziąć udział w warsztatach historycznych, ornitologicznych, w warsztatach Kobalt Migrating Platform, a także w pokazie "Symulacja rabunkowego wykorzystywania zasobów ziemi".

PROGRAM WYDARZENIA

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1424 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39