PB - ruszyła rekrutacja uzupełniająca i na studia niestacjonarne. Dużo kierunków do wyboru

2021.08.10 13:13
We wtorek (10.08) ruszyła rekrutacja uzupełniająca oraz na studia niestacjonarne. Uczelnia przygotowała wiele ciekawych kierunków do wyboru.
PB - ruszyła rekrutacja uzupełniająca i na studia niestacjonarne. Dużo kierunków do wyboru
Fot: Malwina Wiktowska

Można składać dokumenty na Politechnikę Białostocką - jest sporo wolnych miejsc

Można składać dokumenty w rekrutacji uzupełniającej na największą uczelnie techniczną w regionie oraz na studia zaoczne I i II stopnia na rok akademicki 2021/2021. Jeśli chodzi o kierunki – jest co wybierać.

- Dyplom Politechniki Białostockiej jest bardzo często kluczem do znalezienia interesującej, dobrze płatnej pracy – zachęca dr hab. Agnieszka Dardzińska-Głębocka, prof. PB, prorektor ds. kształcenia Politechniki Białostockiej.

Studenci uczelni mogą liczyć na wiele godzin zajęć praktycznych w laboratoriach z nowoczesnym sprzętem. Mają też okazję uczestniczenia w stażach u największych pracodawców w regionie.

- Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, dlatego też kształcenie z wykorzystaniem najnowszych technologii jest atrakcyjne dla kandydatów i ułatwia start na rynku pracy – podkreśla Dardzińska-Głębocka.

W przypadku rekrutacji uzupełniającej na studia stacjonarne I stopnia mogą aplikować na następujące kierunki: automatyka i robotyka, ekoenergetyka, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, elektrotechnika studia dualne, gospodarka przestrzenna, informatyka i ekonometria, inżynieria biomedyczna, inżynieria środowiska, matematyka stosowana, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, turystyka i rekreacja, zarządzanie, zarządzanie i inżynieria produkcji.

Rekrutacja uzupełniająca na studia II stopnia prowadzona będzie na kierunkach: BIM – modelowanie i zarządzanie informacją o budynku, zarządzanie.

Liczba wolnych miejsc podana jest w opisach poszczególnych kierunków studiów w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK).

Rusza rekrutacja na studia niestacjonarne

Osoby, które chciałyby uczyć się w trybie zaocznym także mogą aplikować na Politechnikę Białostocką. Do wyboru mają następujące kierunki: budownictwo, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, informatyka, inżyniera meblarstwa, inżynieria rolno-spożywcza, inżynieria środowiska, leśnictwo, logistyka, mechanika i budowa maszyn, turystyka i rekreacja, zarządzanie oraz zarządzenie i inżynieria środowiska.

W przypadku studiów II stopnia do wyboru są: budownictwo, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, inżynieria rolno-spożywcza i leśna, inżynieria środowiska, leśnictwo, mechanika i budowa maszyn, zarządzanie.

Aplikować można drogą elektroniczną przez system Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK): irk.pb.edu.pl.. Warto też wiedzieć, że konto założone przez kandydata może posłużyć nie tylko do zapisów na studia, ale też do korzystania z wielu przydatnych informacji dotyczących nauki na uczelni.

O zakwalifikowaniu na studia decyduje pozycja na liście rankingowej kandydatów objętych postępowaniem kwalifikacyjnym na poszczególnych kierunkach studiów (w ramach liczby oferowanych miejsc).

Osoby, które mają jakieś pytania czy wątpliwości – mogą kontaktować się z: Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji Politechniki Białostockiej, tel. +48 85 746 71 47, +48 85 746 71 48 bądź wysłać e-mail: rekrutacja@pb.edu.pl

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1237 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39