Pierwsza odsłona Wertepu już za nami. Było bańkowo i magicznie [ZDJĘCIA]

2015.07.27 00:00
Wertep to festiwal jedyny w swoim rodzaju, gdzie najmłodsza publiczność zasiada zasłuchana przed małą sceną, a szwedzka gwiazda - Stephen Rappaport - daje magiczny koncert w orlańskiej synagodze.
Pierwsza odsłona Wertepu już za nami. Było bańkowo i magicznie [ZDJĘCIA]
Fot: materiały organizatora
Spektakl "Dziewczynka z zapałkami"

Ta bezpretensjonalność, bliskość z widzem to niewątpliwa siła Wertepu. Nie inaczej było i w czasie pierwszego weekendu festiwalu. Jego siłą jest też miejsce, gdzie odbywa się impreza. Gości ona zawsze w małych podlaskich miejscowościach.

Wiele było wyjątkowych momentów w trakcie tych trzech dni - prawdziwą furorę, zwłaszcza wśród dzieciaków, zrobiło puszczanie baniek mydlanych. Ale też ascetyczny, minimalistyczny wręcz spektakl w wykonaniu duńskich artystek "Dziewczynka z zapałkami" zaczarował i młodych, i starszych widzów. Zgodnie z przewidywaniami, największą gwiazdą pierwszej części festiwalu, był Stephen Rappaport, który swoim charakterystycznym głosem (na pograniczu Toma Waitsa i Nicka Cave'a) był wspaniałym zwieńczeniem drugiego dnia imprezy. W niedzielę Wertep zawitał na chwilę do Białegostoku, bo Stephen Rappaport ze swoim zespołem dał świetny koncert w Zmianie Klimatu.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1654 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39