Pierwsze urodziny Opery i Filharmonii Podlaskiej

dodane dnia: 2013-09-25 przez: cmg01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2013-09-28 - 2013-09-29
Zapraszamy na I Urodziny Opery.

Wiele urodzinowych atrakcji czeka na całe rodziny z okazji pierwszych urodzin Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. 28 i 29 września 2012 roku operą „Straszny Dwór” oraz musicalem „Korczak” instytucja zainaugurowała działalność. W ciągu tego roku Operę i Filharmonie Podlaską odwiedziło prawie 207 tysięcy osób. To dla nich, i dla tych którzy nie zdążyli jeszcze przekroczyć progów nowoczesnego budynku przy ulicy Odeskiej 1, przygotowaliśmy urodzinowe prezenty. Prezenty powstały wspólnie z zaprzyjaźnionymi firmami, instytucjami czy organizacjami. Chcemy by urodzinowe prezenty trafiły do naszych widzów.

Dlatego podczas urodzinowego spektaklu „Upiora w operze” w sobotę skosztować będzie można nie tylko urodzinowego tortu, ale i „złapać” atrakcyjny prezent. Zdolni uczniowie szkół muzycznych z Białegostoku i regionu otrzymają od Fundacji Edu Pro Arte i firmy Yamaha instrumenty do ćwiczeń. W niedzielę spotkać się będzie można z „Upiorem tej opery” – Damianem Aleksandrem. Studenci Politechniki Białostockiej zaprezentują nagrodzony łazik marsjański. Piłkarze Jagiellonii Białystok spotkają się z „małymi” i „dużymi kibicami”. Licytowana będzie także koszulka czterokrotnego króla strzelców polskiej Ekstraklasy Tomka Frankowskiego. Specjalne pokazy przygotowują dzieci trenujące w Sport Club Karate Białystok. To tam głównym trenerem jest mistrz świata i czterokrotny mistrz Europy w karate kyokushin – Piotr Sawicki. Wokół Opery w niedzielę od południa trwać będzie festyn rodzinny dla aktywnych. Zespół BALDSTOK zaprasza na gry i konkursy dla całych rodzin, wśród nich np. przeciągnie liny czy taczanie fajerki. Będą zawody wspinaczkowe dla najmłodszych. Nie zabraknie takich atrakcji jak zjazd linowy z Opery, trampolina czy spacer w kosmicznej kuli. W sobotę zaś Podlaskie Zawody w Podciąganiu się na Drążku o Puchar Dyrektora Opery. Odbędą się także pokazy grup sportowych m.in. Street Workout Białystok, Parkur Białystok, Baldstok, Shidokan Białystok. Także w sobotę przed budynkiem przy ulicy Odeskiej stanie Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wspólnie z muzykami i solistami Opery i Filharmonii Podlaskiej zachęcać będziemy do oddawania krwi potrzebującym.

Nie zabraknie także działań artystycznych. W sobotę zatańczą tancerze Fair Play Crew, a uczniowie szkół muzycznych zainaugurują koncerty pod hasłem Opera Młodych. Efekty wakacyjnych warsztatów artystycznych pokażą zaś w niedzielę Chór dziecięcy OiFP oraz Studio Baletowe. Tych, którzy chcą spróbować sił na Sali baletowej zapraszamy w sobotę. Chcących sprawdzić swoje umiejętności głosowe zapraszamy w niedzielę na otwartą lekcję śpiewu, którą poprowadzi kierująca Chórem dziecięcym Ewa Rafałko. Dla tych, którzy chcą „ruszyć głową” polecamy happening artystyczno-językowy pod hasłem „Never-ending story” przygotowany przez szkolę językową Homeschool.

W weekend zapraszamy także do obejrzenia Opery z przewodnikiem i zajrzenia za kulisy. Przygotowaliśmy prezentacje pokazujące wydarzenia tego roku oraz ludzi, których zazwyczaj publiczność nie widzi na scenie. Będzie można spisać swoje życzenia do Opery na następny rok. Do tego zapraszamy na urodzinową kawę i oglądanie Białegostoku z dachu Opery. Wieczorem zaś oglądać będzie można Operę i Filharmonię Podlaską w urodzinowej iluminacji przygotowanej przez firmę Prolight.

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na rodzinny weekend.

Program:

28.IX.2013 (sobota) - ul. Odeska 1
ATRAKCJE CAŁODZIENNE:
ZAKULISOWE ŻYCIE OPERY, czyli wystawa zdjęć Michała Hellera i pokaz filmu przygotowanego przez dział multimediów OiFP (Foyer)
OPERA DLA NAUKI – prezentacja łazika marsjańskiego „HYPERION” Politechniki Białostockiej(Foyer)
ŻYCZENIA DO OPERY napisz je i wrzuć do skrzynki, a my zrobimy co w naszej mocy, aby je spełnić(Foyer)
ZŁÓŻ ŻYCZENIA nie bój się kamery! Opera czeka na twoje życzenia urodzinowe i z góry za nie dziękuje (Foyer)
WYSTAWA FOTOGRAFII STOWARZYSZENIA POMOCY DZIECIOM Z PORAŻENIEM MÓZGOWYM „JASNY CEL” (Foyer)

- godz. 12.00–18.00 - UPIORIADA - zachęcamy do oddawania krwi w autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (parking przy ul. Odeskiej 1)
- godz. 12.00–18.00 - PODLASKIE ZAWODY W PODCIĄGANIU SIĘ NA DRĄŻKU O PUCHAR DYREKTORA OiFP ORAZ POKAZY GRUP SPORTOWYCH: Street Workout Białystok, Parkour Białystok, Baldstok, Shindokai Białystok, Afrolatin Studio Tańca, Unicar Capoeira Białystok, Bractwo Historyczne Winland, Slackline Białystok,
- godz. 12.00–13.00 - dorośli,
- godz. 13.30–14.30 - dzieci
ZAJĘCIA OTWARTE STUDIA BALETOWEGO prowadzone przez Ewe Zając i Jarosława Sołowianowicza (Sala Baletowa)
- godz. 12.00–12.30 oraz 16.00–16.30 - POKAZY TAŃCA FAIR PLAY CREW (Foyer)
- godz. 13.00, 16.00, 17.00 - OPERA Z PRZEWODNIKIEM – bezpłatne zwiedzanie dachu Opery oraz wejście za kulisy
- godz. 14.00 - OPERA MŁODYCH – Koncert Szkół Muzycznych (Foyer dolne)
- godz. 19.00 - SPEKTAKL „UPIÓR W OPERZE” połączony z uroczystością wręczenia instrumentów szkołom muzycznym i stypendium na roczne zajęcia w Studiu Baletowym oraz prezentów dla widzów ufundowanych przez zaprzyjaźnione firmy i instytucje
W PRZERWIE MUSICALU ZAPRASZAMY NA TORT URODZINOWY I LAMPKĘ SZAMPANA
(Duża Scena, spektakl biletowany)

WIECZOREM BĘDZIE MOŻNA PODZIWIAĆ OPERĘ I FILHARMONIĘ PODLASKĄ W URODZINOWEJ ILUMINACJI PRZYGOTOWANEJ PRZEZ FIRMĘ PROLIGHT

29.IX.2013 (niedziela) - ul. Odeska 1

ATRAKCJE CAŁODZIENNE:
ZAKULISOWE ŻYCIE OPERY, czyli wystawa zdjęć Michała Hellera i pokaz filmu przygotowanego przez dział multimediów OiFP (Foyer)
OPERA DLA NAUKI – Prezentacja łazika marsjańskiego „HYPERION” Politechniki Białostockiej (Foyer)
ŻYCZENIA DO OPERY Napisz je i wrzuć do skrzynki, a my zrobimy co w naszej mocy, aby je spełnić (Foyer)
ZŁÓŻ ŻYCZENIA nie bój się kamery! Opera czeka na twoje życzenia urodzinowe i z góry za nie dziękuje (Foyer)
WYSTAWA FOTOGRAFII STOWARZYSZENIA POMOCY DZIECIOM Z PORAŻENIEM MÓZGOWYM „JASNY CEL” (Foyer)
- godz. 12.00–18.00 - OPERA DLA AKTYWNYCH, CZYLI ŚCIANKA WSPINACZKOWA, KOSMICZNA KULA, TYROLKA, TRAMPOLINA, GRY I ZABAWY DLA CAŁYCH RODZIN (zajęcia wymagające asekuracji np.: kosmiczna kula, tyrolka, trampolina – za symboliczną opłatą – pl. Moniuszki przy BTL-u)
- godz. 12.00, 13.00, 14.00 - OPERA Z PRZEWODNIKIEM – bezpłatne zwiedzanie dachu Opery oraz wejście za kulisy
- godz. 12.00–15.00 - NEVER-ENDING STORY, czyli Happening Artystyczno-Językowy. Nie ma ograniczeń wiekowych – każdego stać na spontaniczną ekspresję! (Foyer dolne)
- godz. 12.00–16.00 - WARSZTATOWNIA – warsztaty artystyczne dla dzieci (Foyer dolne)
- godz. 13.00–13.20 - POKAZY KARATE KYOKUSHIN (grupa dziecięca) i TAMESHIWARI (medaliści mistrzostw świata i mistrzostw europy), pokazy grup: Sport Club Karate Białystok, Zambrowski Klub Karate Kyokushin (Foyer)
- godz. 14.00–15.00 - SPOTKANIE ZE STUDENTAMI POLITECHNIKI BIAŁOSTOCKIEJ – TWÓRCAMI ŁAZIKA MARSJAŃSKIEO „HYPERION” (Foyer dolne)
- godz. 15.00–16.00 - UPIÓR TEJ OPERY, CZYLI SPOTKANIE Z DAMIANEM ALEKSANDREM, odtwórcą tytułowej roli w musicalu „Upiór w Operze” (Foyer dolne)
- godz. 16.00–17.00 - SPOTKANIE Z JAGIELLONIĄ BIAŁYSTOK POŁĄCZONE Z LICYTACJĄ KOSZULKI TOMASZA FRANKOWSKIEGO (Foyer)
- godz. 16.00–17.00 - "ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE”, czyli otwarta lekcja śpiewu prowadzona przez Ewę Rafałko (Sala Prób Orkiestry)
- godz. 18.00–19.00 - PREZENTACJA WAKACYJNYCH WARSZTATÓW ARTYSTYCZNYCH z udziałem Chóru Dziecięcego OiFP i Studia Baletowego (Sala Kameralna)

WIECZOREM BĘDZIE MOŻNA PODZIWIAĆ OPERĘ I FILHARMONIĘ PODLASKĄ W URODZINOWEJ ILUMINACJI PRZYGOTOWANEJ PRZEZ FIRMĘ PROLIGHT

Patronat medialny
Portal Miejski BiałystokOnline

854 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39