Piętrowe autobusy miejskie w Białymstoku. Koniec ze ściskiem i tłokiem

2015.04.01 00:00
Na ostatniej sesji rady miejskiej zaproponowano wprowadzenie piętrowych autobusów miejskich. Dla mieszkańców Białegostoku byłoby to dużym udogodnieniem.
Piętrowe autobusy miejskie w Białymstoku. Koniec ze ściskiem i tłokiem
Fot: Wikipedia
Przykładowy piętrowy autobus miejski

Władze Białegostoku mają plany wprowadzenia piętrowych autobusów w ramach komunikacji miejskiej. Wiązałoby się to przede wszystkim ze znacznym zwiększeniem ilości miejsc, zwłaszcza siedzących.

- Chcemy poprawić jakość podróżowania białostoczan. Zależy nam na tym, by, szczególnie w godzinach szczytu, autobusy przestały być tak przepełnione - przekonywali radni.

Konsultacje z Zarządem Komunikacji Miejskiej rozpoczną się jeszcze w pierwszej połowie kwietnia. Radni obiecują, że najpóźniej do 20 kwietnia decyzja zostanie podana do wiadomości publicznej.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, pierwszych autobusów możemy spodziewać się na przełomie maja i czerwca br. Początkowo jeździłyby podczas kursów rannych (7.30-9.00), południowych (11.30-13.00) i popołudniowych (15-16.30).

Pojawiły się głosy, że już dawno powinno nastąpić rozwiązanie, które znacznie wpłynęłoby na poprawę jakości funkcjonowania systemu transportu publicznego Białegostoku. Autobusy przegubowe miały w tym pomóc.

Powyższy artykuł był oczywiście żartem z okazji Prima Aprilis

Ewa Reducha
ewa.r@bialystokonline.pl

1504 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39