Pijana matka opiekowała się niemowlęciem. Grozi jej 5 lat pozbawienia wolności

2023.07.10 10:39
Kobieta miała 1,2 promila alkoholu w organizmie opiekując się miesięczną córeczką. Zaniepokojony sytuacją ojciec dziecka zgłosił ten fakt mundurowym.
Pijana matka opiekowała się niemowlęciem. Grozi jej 5 lat pozbawienia wolności
Fot: KMP Łomża

W sobotę rano (8.07) łomżyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej matki, która była odpowiedzialna za opiekę nad małym dzieckiem.

- O fakcie poinformował zaniepokojony ojciec, który był umówiony na weekendowy wyjazd na Mazury. Kiedy kobieta nie otwierała drzwi, zaniepokojony wezwał policjantów - przekazali funkcjonariusze z KMP Łomża.

Po przybyciu służb na miejsce, okazało się, że 23-letnia matka miała blisko 1,2 promila alkoholu we krwi. W mieszkaniu był również jej obecny partner oraz miesięczne dziecko. Para tłumaczyła, że poprzedniego dnia obchodzili urodziny i wypili po trzy drinki. Nie zdawali sobie sprawy, że takie zachowanie może mieć poważne konsekwencje, ponieważ późnym wieczorem poszli już spać.

Obecny na miejscu ojciec dziecka przejął opiekę nad niemowlęciem, a matka została zatrzymana i umieszczona w policyjnym areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym, narażenie dziecka na niebezpieczeństwo może skutkować karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1351 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39