Piosenki, muzyka na żywo i dobra zabawa. Czy możemy wyobrazić sobie życie bez przedmiotów?

2018.04.30 07:59
"Mam Cię - czyli doświadczanie rzeczywistości" - tak brzmi tytuł przedstawienia dyplomowego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku, w roku szkolnym 2017/18. Pierwszy spektakl można obejrzeć już 4 maja.
Piosenki, muzyka na żywo i dobra zabawa. Czy możemy wyobrazić sobie życie bez przedmiotów?
Fot: Studium Wokalno-Aktorskie "Szkoła Talentów"

Inspiracją scenariusza jest zbiór felietonów Rogera-Pola Droit'a "51 zabaw (z) rzeczami - czyli doświadczanie rzeczywistości". W sceny dialogowe wpiszą się piosenki. Wspólnym mianownikiem piosenek i tekstu jest inne spojrzenie na otaczające nas rzeczy i stawianie pytań o relacje, jakie łączą je z człowiekiem. Filozoficzne felietony są doskonałą ku temu okazją, by dociekać tych zależności. Twórcy spektaklu zapraszają widzów do wnikliwej obserwacji i uczestnictwa w tym wydarzeniu, które nacechują elementami zabawy i doświadczenia.

Pomogą w tym elementy scenograficzne, które na oczach widzów zmienią przestrzeń sali. Za kształt plastyczny odpowiada Jan Polivka - uznany czeski scenograf, realizujący swoje wizje sceniczne na scenach teatrów w całej Polsce (znany również białostockiej publiczności - z produkcji w Białostockim Teatrze Lalek oraz Operze i Filharmonii Podlaskiej). Można zaufać jego wyobraźni, która sprosta wymaganiom reżyserskim Bernardy Bieleni, bo nie jest to ich pierwsze spotkanie na scenie. Niebagatelnym elementem tego pokazu będzie również muzyka wykonywana "na żywo" w składzie instrumenty klawiszowe oraz kwartet instrumentalny. Kierownictwo muzyczne objął Marcin Nagnajewicz (związany ze Studium Wokalno-Aktorskim) artysta, który współpracuje z wieloma scenami teatralnymi i operowymi, ostatnio nagrodzony na festiwalu za muzykę do spektaklu "Straszna piątka" w BTL-u. Stworzył dla tej realizacji premierowe, współczesne aranżacje piosenek i zadbał o doskonałe wykonawstwo. Światło i dźwięk będą również elementami współtworzącymi niezwykłą atmosferę spektaklu tak, aby publiczności zapewnić jak najlepsze warunki do wniknięcia w strukturę tego doświadczenia.

W spektaklu wystąpią dyplomanci: Alicja Kawka, Monika Kurza, Sylwia Wojciechowska, Julita Wawreszuk, Martyna Wolanowska, Paulina Kmieć, Małgorzata Gaca, Patrycja Chlibyk i Daniel Kamiński.

Dyplom planowany jest w dniach 4, 5, 7, 9 i 10 maja o godz. 20.00 w Policealnym Studium Wokalno-Aktorskim "Szkoła Talentów". Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Szczegóły: Spektakl wokalno-aktorski "Mam Cię - czyli doświadczanie rzeczywistości"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
1868 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39