PiS obiecuje kompleksową modernizację białostockich dróg

2024.03.07 11:32
Na modernizację białostockich dróg chcą przeznaczyć co najmniej 50 milionów złotych. To kolejny punkt programu wyborczego PiS-u.
PiS obiecuje kompleksową modernizację białostockich dróg
Fot: Materiały medialne

Ubiegający się o funkcję miejskich radnych kandydaci Prawa i Sprawiedliwości oraz walczący o fotel prezydenta naszego miasta Henryk Dębowski przedstawili w środę (6 marca) kolejny punkt swojego programu wyborczego. Tym razem mowa o białostockich drogach.

"Nie tylko centrum Białegostoku zasługuje na dobre drogi!"

To główne przesłanie konferencji, która odbyła się w środę (6 marca) na białostockiej Bagnówce. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zwrócili uwagę na zaniedbanie niektórych białostockich osiedli i opłakany stan wielu ulic naszego miasta.

"Jest wiele ulic, które nie mają uporządkowanego stanu prawnego. Na niektórych nie ma nawet latarni. Nie ma też odpowiedniej infrastruktury, sieci wodociągowej, a nawet nie ma kanalizacji" – mówił Henryk Dębowski.

Kandydat PiS-u zobowiązał się, że po wygraniu przez niego wyborów powstanie Kompleksowy Program Modernizacji i Budowy Dróg Osiedlowych poza centrum naszego miasta. Na rozbudowę, utwardzanie oraz rozwiązanie pozostałych problemów takich części Białegostoku chce przeznaczyć co najmniej 50 milionów złotych.

Głos w tej sprawie zabrała także jedna z kandydatek na radną naszego miasta - Katarzyna Ancipiuk. Jak twierdzi, z rozwiązaniem problemu złego stanu dróg osiedlowych nie można dłużej zwlekać:

"To utrudnia codzienne funkcjonowanie i dojazd do miejsca pracy. Uszkadzane są też nadwozia naszych samochodów" - podkreśla Ancipiuk.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1471 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39