PKP przygotowują linie m.in. na wysokie temperatury

2020.04.23 14:52
Sprawne i bezpieczne podróże oraz przewóz towarów na liniach Białystok-Kuźnica Białostocka oraz Sokółka-Suwałki zapewniają bieżące naprawy torów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowują linie m.in. na wysokie temperatury.
PKP przygotowują linie m.in. na wysokie temperatury
Fot: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Na linii z Białegostoku do Kuźnicy oraz do Suwałk, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wymienią szyny oraz zużyte podkłady. Na linii Sokółka-Suwałki specjalistyczna maszyna, tzw. oczyszczarka wykona prace związane z zapewnieniem odpowiedniego stanu podtorza. Maszyna czyści tzw. podsypkę - tłuczeń oraz uzupełnia jego braki. Zapewnia to odpowiednią stabilność gruntu i odprowadzanie wody, tym samym dobry stan toru i podróże bez ograniczeń prędkości.

Kolejarze, na szlaku z Białegostoku do Kuźnicy i z Sokółki do Suwałk, wykonają również sprawdzenie tzw. naprężeń termicznych. Takie prace zapobiegają odkształcaniu się torów w czasie wysokich temperatur i zapewniają sprawne przejazdy pociągów.

Jak informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A, na prace przeznaczono ok. 2 mln zł. Roboty wykonują pracownicy PLK oraz Przedsiębiorstwa Napraw Infrastruktury i firmy Rajbud sp. z o.o.

Zakres prac wymaga wprowadzenia za niektóre pociągi zastępczej komunikacji autobusowej. Od 14 do 30 kwietnia na odcinku z Czarnej Białostockiej do Kuźnicy Białostockiej, a od 5 do 8 maja - na linii z Białegostoku do Kuźnicy Białostockiej. Zaś od 14 kwietnia do 12 czerwca na linii z Sokółki do Suwałk. Zmiany zostały ujęte w rozkładzie jazdy. Szczegóły są dostępne na stronie portalpasazera.pl, a także na stronie przewoźnika.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

896 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39