Platforma zrzyna hasło Lewicy. Truskolascy mijają się w poglądach?

2023.02.28 13:41
Krzysztof Truskolaski uważa, że mieszkanie "musi być prawem, a nie towarem". Dokładnie na takie samo hasło jego ojciec, a zawodowo prezydent Białegostoku odpisał działaczowi Młodej Lewicy: "To buduj młody i rozdawaj". Czy poseł Truskolaski weźmie do serca słowa ojca?
Platforma zrzyna hasło Lewicy. Truskolascy mijają się w poglądach?

"Mieszkanie musi być PRAWEM, nie towarem!" - napisał białostocki poseł Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski w mediach społecznościowych.

Co ciekawe, niemalże identycznym hasłem promowała się Lewica w ubiegłym roku. "Mieszkanie prawem, nie towarem" - napisał w marcu 2022 r. Dawid Dobrogowski, wiceprzewodniczący i rzecznik prasowy Młodej Lewicy. Na to hasło opowiedział mu prezydent Białegostoku, a prywatnie ojciec posła Krzysztofa Truskolaskiego:

"To buduj młody i rozdawaj, masz takie prawo" - skomentował Tadeusz Truskolaski, który później spotkał się osobiście z przedstawicielem Młodej Lewicy.

Teraz na posta Krzysztofa Truskolaskiego również odpowiedział działacz Młodej Lewicy nawiązując do odpowiedzi prezydenta Truskolaskiego.

"I kto będzie te mieszkania budował? Pan czy ja?" - zapytał Dawid Dobrogowski.

Działacz Młodej Lewicy podkreślił, że ludzie nie potrzebują kredytów, potrzebują mieszkań.

"Wiecie co jest najgorsze? Że oni kompletnie nie rozumieją o czym piszą. To, co proponują, to zrobienie z mieszkania TOWARU, dając kolejną kasę bankom i deweloperom. Jedyne sensowne rozwiązanie, które sprawdziło się w wielu krajach Europy, to budownictwo publiczne!" - ocenia Dawid Dobrogowski polityków Koalicji Obywatelskiej.

Jego zdaniem na działaniach liberałów dotyczących mieszkalnictwa zyskują tylko i wyłącznie banki.

"Dla Lewicy liczy się człowiek. Państwo powinno budować tanie mieszkania na wynajem, a nie finansować banki. To trzeba podkreślać" - skomentował działacz Młodej Lewicy.

Platforma Obywatelska z hasłem "Mieszkanie musi być prawem, nie towarem" promuje swój program wyborczy. Jeżeli wygrają wybory, zapewniają, że wprowadzą kredyty 0% dla ludzi, którzy nie ukończyli 45. roku życia i chcieliby kupić swoje pierwsze mieszkanie. Odsetki refinansowałby Bank Gospodarstwa Krajowego. W pierwszym roku istnienia program kosztowałby państwo 4 mld zł. Ponadto PO proponuje, by wprowadzić dopłatę 600 zł na wynajem mieszkania.

Swoją propozycję dotyczącą mieszkalnictwa zaproponowało także PSL. Zobacz więcej: 100 tys. zł na zakup mieszkania.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
873 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39