Po przerwie wraca Podlaskie Śniadanie Mistrzów

2021.06.30 14:00
Któż z nas nie lubi piknikować? Rozłożyć koc na trawie i zajadać smakołyki? W gronie rodziny, przyjaciół, znajomych. Tego lata warto wybrać się do ogrodów Pałacu Branickich, gdzie odbędą się aż dwie edycje Podlaskiego Śniadania Mistrzów.
Po przerwie wraca Podlaskie Śniadanie Mistrzów
Fot: Piotr Sobolewski
Poprzednie edycje Podlaskiego Śniadania Mistrzów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem

Już po raz dziewiąty będzie można spotkać się podczas wydarzenia, które wraca po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Podlaskie Śniadanie Mistrzów odbędzie się tego lata dwa razy: 17 lipca oraz 21 sierpnia.

Pierwsze spotkanie organizowane jest pod hasłem "Smak Dzieciństwa".

- Podlaskie Śniadanie Mistrzów to już tradycja w naszym mieście. Gdyby nie przerwa, mielibyśmy jubileuszowe spotkanie. Kiedy przyjdzie się tutaj podczas spotkania, to wtedy można się przekonać, że jest to potrzebne wydarzenie. Są wystawcy, będzie około 30 punktów gastronomicznych, gdzie będzie można nabyć różne rzeczy. Ludzie przychodzą też ze swoimi koszyczkami, siadają na kocach na trawie. Cieszą się, bawią. 17 lipca impreza odbędzie się pod hasłem "Smak dzieciństwa", każdy z nas ma takie smaki dzieciństwa, a z wiekiem coraz bardziej one nam smakują. Każdy z domu coś tam wyniósł - mówił Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku podczas konferencji.

Miasto Białystok wsparło imprezę kwotą 55 tys.zł. Jak podkreślała Joanna Kozłowska, pomysłodawczyni wydarzenia, koszty organizacji wzrosły z uwagi na wymagania sanitarne. Co prawda impreza będzie odbywać się na świeżym powietrzu, co jednak nie zwalnia organizatorów i uczestników z przestrzegania reżimu sanitarnego.

Partnerem lipcowej edycji Podlaskiego Śniadania Mistrzów jest m.in. PSS Społem.

- Odezwaliśmy się do PSS Społem, bo dla wielu z nas smak dzieciństwa to m.in. serniczki z sosem truskawkowym serwowanymi w barach mlecznych Społem. "Białostocka gastronomia", czyli nowa marka Społem przygotuje strefę retro - zapowiedziała Joanna Kozłowska.

PSS Społem z ogromnym entuzjazmem przyjęło propozycję wsparcia imprezy jako sponsor główny.

- Będziemy starać się zaprezentować z jak najlepszej strony, pokazać naszą markę, młodą, acz nie tak bardzo, bo nasze bary, np. Topolanka ma już 50 lat. Bary nasze funkcjonują na rynku od dawna i są cenione. Renoma wydarzenia, ilość osób, które przychodzą, są dla nas niebywałym magnesem. "Smak dzieciństwa" to wspaniały temat. Będziemy chcieli nawiązać do tradycji, każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie pysznie, smacznie, pogodnie, przepięknie - powiedziała kierowniczka marketingu PSS Społem, Joanna Biała.

W lipcu Galeria Arsenał jako partner imprezy zaprezentuje jedną ze swoich ekspozycji. Odbędzie się także Kino pod Gwiazdami, które od początku cieszy się wielką popularnością. Będzie można w plenerze obejrzeć "Hydrozagadkę" oraz "Dzień Świra". Będzie udostępniona Strefa Chill Out, z delikatną, relaksującą muzyką.

Natomiast 21 sierpnia Podlaskie Śniadanie Mistrzów odbędzie się pod hasłem "Buongiorno Italia". Białostoccy wystawcy oraz wystawcy z Polski zaprezentują kuchnię włoską.

Podczas obu spotkań zostanie wprowadzona ważna zmiana. Impreza odbędzie się bez plastiku. Organizatorzy zakazują używania plastikowych opakowań i kubków, dopuszczalne są biodegradowalne naczynia. Jest to pierwsza impreza w Polsce, która się na to zdecydowała.

Warto śledzić profil Miasta Białystok na Facebooku, tam pojawią się konkursy, w których będzie można wygrać vouchery uprawniające do bezpłatnego skorzystania z ofert wystawców.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1635 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39