Pobito Czeczenkę w Łomży. Sprawę monitoruje Rzecznik Praw Obywatelskich

2016.05.20 18:13
Do napaści na kobietę doszło na początku maja. Dwaj mężczyźni uderzyli ją w centrum Łomży i zerwali jej hidżab. Poszukuje ich policja.
Pobito Czeczenkę w Łomży. Sprawę monitoruje Rzecznik Praw Obywatelskich
Fot: pixabay.com

10 maja w centrum Łomży dwaj mężczyźni zaczepili 20-latkę. Obrażali ją, uderzyli, a na koniec zerwali jej hidżab. Czeczenka była podopieczną Fundacji Ocalenie, jej mentorka zgłosiła więc zajście na policję.

- Od wielu lat w mieście nie zdarzały się takie sytuacje. To trudne zarówno dla kobiety, jak i całej jej rodziny. Mają nasze wsparcie – poinformował jeden z pracowników Fundacji.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar z niepokojem obserwuje wzrastającą liczbę przypadków publicznego nawoływania do nienawiści na tle przynależności narodowej, etnicznej czy wyznaniowej. W sprawie pobicia Czeczenki w Łomży zwróci się do Policji i Prokuratury z pytaniem o to, jakie czynności zostały podjęte i czy organy ścigania badają zdarzenie również pod kątem popełnienia przestępstw motywowanych nienawiścią na tle narodowościowym, etnicznym lub wyznaniowym. Zapowiada także dalsze monitorowanie tej sprawy.

Kamila Ausztol
kamila.ausztol@bialystokonline.pl

1128 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39