Pod Białymstokiem powstał duży magazyn logistyczny

2023.02.03 12:22
Rohlig Suus Logistics, największy polski kompleksowy operator logistyczny, otwiera nowy magazyn w Choroszczy.
Pod Białymstokiem powstał duży magazyn logistyczny
Fot: mat. prasowe

Pierwszy oddział firmy działa Białymstoku od 2010 r., oferując usługi magazynowe, spedycyjne oraz agencji celnej. Dzięki uruchomieniu nowego magazynu w Choroszczy, zdolność operacyjna w zakresie logistyki kontraktowej Rohlig Suus Logistics w aglomeracji białostockiej zwiększa się dwukrotnie.

– Dzięki znakomitemu położeniu, coraz lepszej infrastrukturze i inicjatywom takim jak Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna czy Via Carpatia, Podlasie rozwija się coraz szybciej. Dla wielu firm z całej Polski Białystok to ważne ogniwo ich łańcucha dostaw czy dystrybucji w ramach wymiany handlowej z krajami nadbałtyckimi. To oznacza stale rosnące zapotrzebowanie regionu na profesjonalne usługi logistyczne. Popyt na usługi magazynowe jest wciąż większy niż dostępność powierzchni na rynku – podkreśla Adam Galek, członek zarządu Rohlig Suus Logistics.

Nowy obiekt zajmuje powierzchnię 2,8 tys. m2. W białostockim obiekcie działa agencja celna z magazynem czasowego składowania i pozwoleniem na korzystanie z procedur uproszczonych, co znacznie ułatwia i przyspiesza odprawę towarów. W Choroszczy agencja celna Suus zacznie działać w II kwartale tego roku.

W oddziale w Choroszczy, podobnie jak w magazynie w Białymstoku, Rohlig Suus Logistics oferuje magazynowanie, przeładunek, obsługę e-commerce, ale też wszelkiego rodzaju czynności związane z przepakowywaniem, kompletowaniem, tworzeniem zestawów, etykietowaniem itd.

– Dla naszych klientów kluczowa jest możliwość skorzystania z kompleksowej oferty – jeden operator logistyczny powinien zapewnić usługi spedycyjne, magazynowe, celne, ale też – jeśli to konieczne – przepakować towar i przygotować przesyłki zgodnie z zapotrzebowaniem odbiorców końcowych. Dlatego od wielu lat rozwijamy w Białymstoku również wszelkiego rodzaju usługi dodane, jak na przykład co-packing, etykietowanie, dodawanie próbek czy banderolowanie. Dzięki skupieniu wszystkich kompetencji w jednym miejscu, jesteśmy w stanie zaoferować sprawną i szybką obsługę – informuje Grzegorz Pawnuk, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Białymstoku.

Rohlig Suus Logistics jest jednym z największych operatorów logistycznych w Europie Centralnej. Firma specjalizuje się w zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw. Realizuje procesy spedycyjne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i intermodalny, prowadzi projekty z zakresu logistyki kontraktowej. W ciągu ostatnich 2 lat spółka dwukrotnie zwiększyła swoje przychody, zamykając 2021 r. na poziomie 2 mld zł. Aktualnie firma zatrudnia ponad 2000 osób w ponad 30 oddziałach w 7 krajach oraz zarządza ponad 300 tys. m2 powierzchni magazynowej.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

547 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39