Podlascy sportowcy otrzymali nagrody. Ich łączna wartość to 120 tys. zł

2020.05.13 17:54
W środę (13.05) odbyła się wideokonferencja, podczas której najlepszym sportowcom i trenerom z naszego regionu wręczono nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięte wyniki sportowe w 2019 r. oraz za osiągnięcia w działalności sportowej.
Podlascy sportowcy otrzymali nagrody. Ich łączna wartość to 120 tys. zł
Fot: Mateusz Duchnowski/Wrota Podlasia

Rozdano corocznego nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego. Najlepszym sportowcem wybrany został młociarz Wojciech Nowicki, który w minionym roku zajął 1. miejsce w 8. Drużynowych Mistrzostwach Europy, a także zdobył tytuł wicemistrza Polski oraz brązowy medal na mistrzostwach świata, które toczone były w Katarze.

- Mam nadzieję, że dalej będę się rozwijał i osiągał dobre rezultaty pomimo trudności i odwołania igrzysk olimpijskich. Dobrze przygotuję się do nich za rok i powalczę o kolejny medal - powiedział Wojciech Nowicki, aktualnie najbardziej rozpoznawalny lekkoatleta z Podlasia.

Podczas wideokonferencji ogłoszono również, że najlepszym młodym sportowcem w naszym województwie została Marlena Gola, czyli sprinterka, która w ostatnim czasie wywalczyła halowe mistrzostwo Polski w biegu na 200 m, 2 srebrne medale podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-23 na 100 i 200 m, a także brązowy medal w sztafecie 4 x 100 m na mistrzostwach Europy U-23 w Gavle.

Jeżeli chodzi o pozostałe nagrody, to te powędrowały do Pawła Arciszewskiego (kolarstwo), Malwiny Wojtulewicz (trenerka Wojciecha Nowickiego) oraz Jerzego Grąbczewskiego (szkoleniowiec w kajakowej sekcji klubu AKS Sparta Augustów). Wymienione osoby zostały wyróżnione odpowiednio w takich kategoriach, jak Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny, a także Najlepszy Trener. Grąbczewskiego doceniono zaś za całokształt działaności w dziedzinie sportu.

- Dziękuję wszystkim sportowcom, działaczom i trenerom z województwa podlaskiego, którzy walczyli o jak najlepsze wyniki, o to, żeby województwo podlaskie było jak najlepiej reprezentowane w sporcie w naszym kraju - powiedział podczas ceremonii marszałek Artur Kosicki.

Łączna wartość nagród wyniosła 120 tys zł. Wojciech Nowicki i Paweł Arciszewski otrzymali po 30 tys. zł, natomiast pozostałej trójce przyznano po 20 tys. zł.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1469 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39