Podlaska firma budowlana zdobyła Kryształową Cegłę

2015.12.28 00:00
Firma budowlana Unibep otrzymała Kryształową Cegłę w konkursie na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej.
Podlaska firma budowlana zdobyła Kryształową Cegłę
Fot: Unibep
Firma Unibep została nagrodzona za wybudowanie Aquaparku Lublin

Konkurs został zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin już po raz 15. Jego celem jest wyłonienie oraz promowanie innowacyjnych rozwiązań w budownictwie. W tym roku komisja wybierała zwycięzców spośród 60 zgłoszeń z Polski, Ukrainy i Białorusi.

Firma Unibep została doceniona za inwestycję Aqua Lublin. Już wcześniej spółka otrzymała za nią nagrodę "Budowniczy Polskiego Sportu". Obiekt jest w kształcie bryły przypominającej położoną na ziemi połowę kropli. Tuż pod dachem są położone wielkie bale, które nadają konstrukcji lekkości. Witryny są wykonane ze specjalnego szkła – dzięki nim można oglądać ludzi kąpiących się w basenie. Cały obiekt składa się ze strefy sportowej, w skład której wchodzi 50-metrowy basen olimpijski i miniaquapark.

Budynek został oddany do użytku jesienią tego roku – jest to jedna z ostatnio wykonanych inwestycji firmy z Bielska Podlaskiego.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1498 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39