Podlaski przedsiębiorca nagrodzony przez ZUS

2019.09.25 07:52
Zakład Ubezpieczeń Społecznych postanowił nagrodzić podlaskiego przedsiębiorcę. Za co go doceniono?
Podlaski przedsiębiorca nagrodzony przez ZUS
Fot: KK

Podlaski przedsiębiorca nagrodzony

W ramach tegorocznej edycji Tygodnia Przedsiębiorcy organizowany jest konkurs "Filary Ubezpieczeń". Wówczas Zakład Ubezpieczeń Społecznych nagradza najbardziej rzetelne w zakresie realizowania obowiązków ubezpieczeniowych firmy i instytucje. Wśród oceniających znaleźli się m.in. przedstawiciele ministerstw i najważniejszych organizacji działających na rzecz przedsiębiorstw. ZUS nagrodził Zakład Stolarski Andrzeja Prokopczyka z Wasilkowa. Pozostali kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani do uhonorowania, to INTER EUROPOL S.A. w Markach, Meble Wójcik Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Elblągu oraz "GOLD DROP" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Limanowej.

Wszyscy wyróżnieni właściwie wypełniali obowiązki płatnika składek, m.in. w zakresie przekazywania dokumentów rozliczeniowych, rozliczania i opłacania składek oraz zasiłków, zostali wyróżnieni w kategorii "Rzetelny Płatnik". Ci, którzy aktywnie współpracowali z ZUS podczas wdrażanych projektów (np. przy programie e-Akta, Płatnik, e-Płatnik czy e-ZLA), otrzymali wyróżnienie "Dobry Przykład". Ci, którzy angażowali się zaś w programy edukacyjne, dostali tytuł "Nadzieja ubezpieczeń".

Nagrodzony w kategorii "Rzetelny Płatnik" Andrzej Prokopczyk zajmuje się głównie produkcją mebli oraz jest ich bezpośrednim dostawcą. Cały czas rozwija i doskonali swoją markę, zwiększając zatrudnienie, a tym samym – liczbę ubezpieczonych. W okresie od stycznia 1999 r. do grudnia 2018 r. liczba pracowników wzrosła z 9 do 49. To zaś przekłada się na zwiększenie wpływów z tytułu składek na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych. Płatnik został także doceniony za wzorowy kontakt z ZUS, terminowe opłacania składek itp. Gdy zachodzi konieczność, szybko dostarcza również skorygowane dokumenty.

Wciąż trwa Tydzień Przedsiębiorcy

Do piątku (27.09) trwa Tydzień Przedsiębiorcy. Oddział ZUS w Białymstoku organizuje cykl szkoleń oraz dyżury eksperckie dla przedsiębiorców. W tym roku placówka realizuje to przedsięwzięcie we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, której jest partnerem strategicznym kampanii "Pracuję legalnie".

- W programie przewidziano szkolenia z różnych obszarów, począwszy od współpracy z ZUS przy ustalaniu i wypłacie świadczeń krótkoterminowych, poprzez ubezpieczenia unijne, legalność zatrudniania obywateli polskich i cudzoziemców, zasady ustalania obowiązku ubezpieczeń i naliczania składek przy umowie zleceniu, a także poświadczanie formularzy A1. Wszystkie szkolenia są bezpłatne, a szczegółowy harmonogram dostępny na stronie ZUS – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Inicjatywa "Tydzień Przedsiębiorcy" odbywa się w tym samym czasie w całym kraju. Akcja skierowana jest do przedsiębiorców, księgowych, kadrowych, menadżerów, ale również tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad założeniem własnej firmy. Podczas organizowanych spotkań można będzie poszerzyć swoją wiedzę, korzystając z pomocy ekspertów ZUS, PIP i PFRON.

Zapisy na seminaria są prowadzone do wtorku (17.09) w:
- ZUS Oddział w Białymstoku 85 74 86 426 - Krętowska Urszula lub e-mail - Urszula.Kretowska@zus.pl,
- ZUS Inspektorat w Łomży 86 215 86 04 - Łupińska Agnieszka,
- ZUS Inspektorat w Suwałkach 87 56 52 770 - Klekowiecka Aneta.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1480 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39